چطور كارت سوخت را ضدعفونی كنیم؟

چطور كارت سوخت را ضدعفونی كنیم؟ خبرگزاری نفت و گاز: یكی از راهكارهای پیش گیری از كرونا، رعایت بهداشت عمومی و ضدعفونی كردن وسایل پر كاربرد در طور روز شناخته شده، در این بین كارت سوخت یكی از این وسائل است كه نحوه ضدعفونی كردن آن نیز اهمیت ویژه ای دارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، باتوجه به اینکه پمپ بنزین ها یکی از مکان های پر خطر جولان شیوع ویروس کرونا شناخته شده اند لازم است تا ضد عفونی کارت های سوخت مورد توجه قرار گیرد، بخصوص در شرایطی که افراد عملیات سوخت گیری را به اپراتورها واگذار می کنند می بایست این مساله بطور جدی رعایت شود.
فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی - در این رابطه به ایسنا اظهار داشت: تقاضای ما از مردم این است که در نحوه ی ضدعفونی کردن کارت سوخت دقت کافی را داشته باشند و از موادی همچون وایتکس برای ضدعفونی کردن کارت استفاده نکنند.
وی با بیان این که لازم است برای ضدعفونی کردن کارت های سوخت از پنبه آغشته به ماده ضدعفونی کننده پایه الکلی استفاده کنند، اظهار نمود: باید از موادی استفاده گردد که میزان درصد الکل آن ۶۵ تا ۷۰ درصد باشد.
سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی افزود: این مساله بسیار مهمست چونکه روش نادرست برای ضدعفونی کردن کارت سوخت سبب از بین رفتن آن می شود، پس تقاضای ما این است که مردم به این مساله توجه ویژه داشته باشند.
وی با اعلان اینکه استفاده از پنبه آغشته به ماده ضدعفونی کننده پایه الکلی برای انجام این کار کافی است، اشاره کرد: برای ضدعفونی کارت های سوخت از اسکاج و مایع ظرفشویی استفاده نشود چونکه این کار نیز به کارت های سوخت لطمه وارد میکند.
منبع:

1399/02/07
18:24:35
5.0 / 5
3161
تگهای خبر: بنزین , پخش , سوخت , عملیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز