پروژه های گازرسانی كشور در سال ۹۹ تشریح شد

پروژه های گازرسانی كشور در سال ۹۹ تشریح شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه گاز ایران ضمن تشریح وضع پروژه های صنعت گاز كشور اعلام نمود: پروژه های گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان به طول 1117كیلومتر در حال اجراست.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهرام صلواتی درباره اجرای پروژه های گازرسانی در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: توسعه شبکه های گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ و همین طور گازرسانی به ۳۰ شهر و روستا، نیروگاه های چابهار و کنارک و کارخانه های سیمان خاش و زابل همچون تعهدات طرح هفتم و یازدهم سراسری است.
وی افزود: حالا اجرای ۱۱۱۷ کیلومتر خط لوله در چارچوب ۱۱ پروژه همچون پروژه های زاهدان به زابل به طول ۲۲۰ کیلومتر، ایرانشهر به چابهار حدود ۳۰۰ کیلومتر و همین طور پروژه های خاش، میرجاوه، سیب، سوران و سراوان در شرق استان در مجموع به طول ۵۹۷ کیلومتر در حال اجرا هستند.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران اشاره کرد: افزون بر پروژه های فوق، ۶۵۶ کیلومتر پروژه نیز در مجاورت شهرهای مورد اشاره تعریف شده که حالا در فاز طراحی قرار دارند و با به ثمر رسیدن این خطوط تکمیلی، باقی مانده شهرها و صنایع استان نیز از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
اجرای هم زمان ۸ پروژه تأسیسات تقویت فشار خطوط گاز در سال ۹۹
صلواتی همین طور درباره پروژه انتقال حجم بالای تولیدات گاز عسلویه، اظهار داشت: افزون بر خطوط لوله باید ایستگاه های تقویت فشار مختلفی در فواصل معین راه اندازی کرد تا زمینه لازم برای توزیع انرژی پاک و ارسال آن به مبادی مصرف مهیا شود.
وی اظهار نمود: طرح تأسیسات تقویت فشار گاز در شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در سال ۹۸ روزهای پرکاری را گذراند و کوشید با اختتام موفق مراحل طراحی، انتخاب پیمانکار و تحصیل اراضی، زمینه لازم برای ورود هشت ایستگاه به فاز اجرا را فراهم آورد.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران همین طور اظهار داشت: پروژه های نورآباد، دوراهان، پل کله، خورموج، برازجان، خیرگو، ارسنجان و آرادان ۸ پروژه ای هستند که در سال ۹۹ وارد مرحله خرید تجهیزات و کالا و اجرا می شوند و بدین سان رکورد بی نظیری در اجرای هم زمان چندین پروژه را در صنعت گاز شاهد خواهیم بود.
بنا بر اعلام شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، صلواتی همین طور از تکمیل قطعه نخست خط لوله بیدبلند - اهواز تا انشعاب ماهشهر آگاهی داد و اظهار نمود: این خط آماده تزریق گاز است. وی درباره وضع خط انتقال گاز نهم سراسری نیز اظهار داشت: خط نهم این توانایی را دارد که روزانه ۱۱۰ میلیون متر مکعب گاز را انتقال دهد.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تصریح کرد: قطعه نخست بیدبلند - اهواز به طول ۱۰۰ کیلومتر در حال اجراست که ۳۱ کیلومتر ابتدایی آن تا انشعاب ماهشهر به پایان رسیده و آماده تزریق گاز است.
منبع:

1399/02/27
23:15:39
5.0 / 5
2717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز