اولین نفتكش ایرانی به ونزوئلا رسید

اولین نفتكش ایرانی به ونزوئلا رسید به گزارش خبرگزاری نفت و گاز اولین نفتكش از پنج نفتكش حامل بنزین برای ونزوئلا، به این كشور رسید.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سفارت ایران در ونزوئلا در توییتی از ورود این نفتکش که توسط نیروهای نظامی ونزوئلا اسکورت می شد، اطلاع داد.

رویترز روز جمعه به نقل از آمار رفینیتیو آیکان گزارش کرده بود نفتکش فورچون که با پرچم ایران در حرکت است، اولین نفتکش از پنج نفتکش ایرانی حامل سوخت به مقصد ونزوئلا است که روز جمعه به دریای کارائیب نزدیک شد. این نفتکش بعد از عبور از کانال سوئز، با سیگنال ماهواره ای روشن در حرکت بوده و چهار کشتی دیگر مسیر مشابه فورچون را در اقیانوس آتلانتیک طی می کنند.

ونزوئلا بزرگترین ذخایر نفت جهان را در اختیار دارد اما به علت سالها سوء مدیریت و این اواخر تحریمهای آمریکا، با کمبود شدید بنزین روبرو شده است.

مقامات این کشور طی دو ماه گذشته بنزین را جیره بندی کرده و کنترل جایگاههای سوخت را به ارتش سپرده اند. ونزوئلا به علت عرضه ناکافی از جانب پالایشگاههای شرکت نفتی دولتی PDVSA، با کمبود شدید بنزین روبرو شده است و جایگاههای سوخت در این کشور به علت نبود سوخت، چندین هفته است که به وضعیت نیمه تعطیل درآمده اند. پالایشگاههای PDVSA که ۱.۳ میلیون بشکه در روز ظرفیت تولید دارند تا مارس با حدود ۱۰ درصد ظرفیتشان فعالیت کردند.

بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه، دولت ترامپ سرگرم بررسی گزینه های خصمانه برای پیشگیری از کمک ایران به دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا است. مشاوران رئیس جمهور آمریکا خواهان یک رویکرد محتاطانه برای اجتناب از شعله ور شدن تنشها میان دو کشور بر سر تأمین اندکی سوخت شده اند.

یک گروه از تکنسینهای ایرانی در جهت کمک فنی ایران به ونزوئلا، هم اکنون سرگرم کار در پالایشگاههای کوردون و آموای شرکت نفتی دولتی PDVSA هستند. شرکت PDVSA با دریافت مواد شیمیایی از ایران که با هواپیما ارسال شده، در تلاش است تا واحدهای کرکینگ کاتالیتیکی که برای تولید بنزین ضروریست را در پالایشگاه "ال پالیتو" به ظرفیت ۱۴۶ هزار بشکه در روز و پالایشگاه "کاردون" به ظرفیت ۳۱۰ هزار بشکه در روز راه اندازی کند.
1399/03/04
23:05:22
5.0 / 5
2907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز