چین:

با طرفین برای حفظ برجام همكاری می نماییم

با طرفین برای حفظ برجام همكاری می نماییم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی وزارت خارجه چین اقدام آمریكا در خصوص عدم تمدید معافیت های هسته ای ایران را محكوم نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از وبسایت وزارت خارجه چین، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه این کشور روز جمعه در کنفرانس خبری هفتگی خود اظهار داشت: برنامه جامع اقدام مشترک یک توافق چندجانبه بین المللی است که توسط شورای امنیت سازمان ملل تصویب شده است. برجام توافقی مهم برای حفظ صلح و ثبات خاورمیانه و نظام عدم اشاعه هسته ای به حساب می آید.
وی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در مورد لغو تمدید معافیت های هسته ای ایران، اظهار داشت: سازوکارهای تثبیت شده در این توافق برای ایجاد توازن در تعهدات ایران در مورد منع اشاعه هسته ای و حقوق این کشور برای برخورداری از مصارف صلح آمیز هسته ای است.
این مقام ارشد چینی اظهار نمود: آمریکا برگزیده که به سیاست فشار حداکثری ضد ایران ادامه دهد. این کشور نه تنها با خروج از برجام قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده بلکه تلاش ها برای ممانعت از اجرای توافق توسط سایر طرف ها را هم تشدید کرده است.
وی همچین بیان نمود: تصمیم اخیر این کشور برای لغو معافیت های تحریم های هسته ای، در پیشرفت های حاصل شده در زمینه منع اشاعه هسته ای در دنیا و همینطور تلاشهای جمعی برای حفظ برجام اختلال بوجود می آورد.
ژائو لیجیان خاطرنشان کرد: این اقدام نشان دهنده الگوی همیشگی این کشور در توسل به اقدامات یک جانبه و مبتنی بر هژمونی است. چین قاطعانه با این مسأله مخالف است.
وی در پایان اظهار داشت: گفت وگوها بر سر راکتور اراک بخش مهمی از برجام و پروژه مشترک طرفین این توافق به حساب می آید. چین آماده است با سایر طرف ها جهت حفظ این توافق و حراست از حقوق و منافع قانونی خویش همکاری کند.1399/03/15
23:21:25
5.0 / 5
2761
تگهای خبر: تحریم , حقوق , خاورمیانه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز