سهم 95 درصدی خدمات و تجهیزات ایرانی در طرح انتقال نفت گوره به جاسك

سهم 95 درصدی خدمات و تجهیزات ایرانی در طرح انتقال نفت گوره به جاسك خبرگزاری نفت و گاز: معاون توسعه و مهندسی شركت ملی نفت ایران سهم خدمات و تجهیزات ایرانی در طرح انتقال نفت خام گوره به جاسك را بیشتر از ۹۵ درصدی اعلام نمود و اظهار داشت: با ضرباهنگ فعلی، امیدواریم در اسفندماه سال جاری شاهد بهره برداری از خط لوله این طرح باشیم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رضا دهقان امروز در مراسم شروع به کار رسمی عملیات راه اندازی خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک که از راه ارتباط ویدئوکنفرانس با رئیس جمهوری و وزیر نفت برگزار شد، به عرضه گزارش مختصری از روند پیشرفت کار پرداخت و اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند، این طرح به شکلی استراتژیک ترین کار دولت به حساب می آید و بنابراین بخصوص طی چندماه اخیر، با راهبری شخص وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران دنبال شده است.
وی پیشرفت فیزیکی طرح را در سه ماه نخست سال جاری بیشتر از ۱۸ درصد عنوان نمود و با اشاره به مجموع پیشرفت ۴۰ درصدی طرح، اظهار داشت: انتظار داریم تا آخر سال جاری شاهد بهره برداری از خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک باشیم.
دهقان با اشاره به اینکه تمام شرکت های پیمانکار و مشاور این طرح ایرانی هستند و بخش عمده کالاها هم به سازندگان داخلی واگذار شده است، به ورق، لوله و پمپ های مورد نیاز طرح بعنوان مصادیق بارز واگذاری ساخت تجهیزات به سازندگان داخلی اشاره نمود و افزود: بیشتر از ۹۵ درصد خدمات و تجهیزات این طرح ایرانی است که از حیث برون سپاری و استفاده از توان داخلی در میان طرح های کلان شرکت ملی نفت ایران بی نظیر است.
به قول وی، در بخش اجرا و ساخت این طرح، ۶ گستره خط لوله، ۵ تلمبه خانه، ۳ ایستگاه توپکرانی بین راهی و پایانی، ۱۰ پست برق، ۴۰۰ کیلومتر خطوط انتقال نیرو، ۳ گوی شناور، ۴۰ کیلومتر خطوط لوله زیردریایی و ۲۰ مخزن ذخیره سازی نفت خام تعریف شده است که به صورت کامل به دست پیمانکاران و مشاوران ایرانی در حال ساخت است.
دهقان اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۸۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و ۵ هزار نفر نیروی مستقل کاری در سراسر گستره کاری این طرح مشغول فعالیت هستند و کارها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی دنبال می شود.
منبع:

1399/04/05
23:05:35
5.0 / 5
2792
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز