جهانگیری:

اقدامات وزارت نیرو برای بهبود كیفی و كمی منابع آب جای قدردانی دارد

اقدامات وزارت نیرو برای بهبود كیفی و كمی منابع آب جای قدردانی دارد خبرگزاری نفت و گاز: جلسه بررسی اقدامات وزارت نیرو برای جلوگیری از تأثیر بیماری كرونا بر منابع آب و فاضلاب كشور ظهر امروز(چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری در این نشست با تاکید بر اهمیت و حساسیت ویژه بخش آب و فاضلاب کشور در سلامت جامعه و پیش گیری از شیوع بیماری ها اظهار داشت: خوشبختانه در سال های اخیر با اقدامات خوب وزارت نیرو شاهد بهبود کیفی و کمّی منابع آب در کشور هستیم که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به گزارش های مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از اقدامات این وزارتخانه برای جلوگیری از تأثیر بیماری کرونا بر منابع آب آشامیدنی کشور و نیز درخواست این وزارتخانه درباب لزوم تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای پروژه های کیفی سازی و گندزدایی منابع آب، از سازمان برنامه و بودجه خواست پیگیری های لازم را برای پرداخت بموقع اعتبارات بخش آب و فاضلاب و نیز هزینه های خرید تضمینی آب انجام دهد.

در این نشست وزیر نیرو نیز با اشاره به گرمای زودرس و افزایش مصرف آب آشامیدنی خانوارها برای پیش گیری از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد: با اتکا به توانمندی ها و تجربیات مهندسین و متخصصین وزارت نیرو، در صورت تامین منابع و اعتبارات مورد نیاز امیدواریم با کمبود آب آشامیدنی در تابستان مواجه نشویم.
اردکانیان همین طور گزارشی از میزان دسترسی مردم شهرها و روستاهای کشور به آب سالم ارائه کرد و اظهار داشت: جمعیت تحت پوشش آب سالم در شهرها تقریباً صد در صد و در روستاها بیش از ۸۲ درصد است که در مقایسه با آمار جهانی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار هستیم.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هم در این نشست گزارشی از اقدامات وزیر نیرو برای جلوگیری از تأثیر بیماری کرونا بر تامین آب آشامیدنی کشور ارائه کرد و اظهار داشت: برای حفظ پایداری آب آشامیدنی در تابستان نیازمند تامین منابع مالی و اعتبارات لازم برای تامین مواد منعقد کننده، کلر، مواد گندزدا و مواد تنظیم کننده PH برای آب آشامیدنی هستیم که امیدواریم با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، این منابع در اختیار وزارت نیرو قرار گیرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه هم در این جلسه از اهتمام ویژه این سازمان برای تامین اعتبارات مورد نیاز پروژه های در دست اجرای وزارت نیرو قرار داد و اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه تلاش خواهدنمود اعتبارات مورد نیاز وزارت نیرو برای تامین آب آشامیدنی مناسب فراهم آورد.
در این نشست که رئیس مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری نیز حضور داشت مشکلات و مسایل بخش آب و فاضلاب کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد سازمان برنامه و بودجه نسبت به تامین منابع مورد نیاز وزارت نیرو را برای تامین آب آشامیدنی سالم اقدام نماید.
منبع:

1399/04/19
16:00:52
5.0 / 5
2826
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز