مدیركل مدیریت بحران استان تهران :

افزایش مصرف در تابستان، كیفیت آب استان تهران را تغییر نداده است

افزایش مصرف در تابستان، كیفیت آب استان تهران را تغییر نداده است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز، مدیركل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اینكه سالجاری یكی از سال های پر مصرف در استان و شهر تهران به حساب می آید تصریح كرد: افزایش مصرف كیفیت آب را تغییر نداده است.


منصور درجاتی در گفت و گو با ایسنا، درباره تشکیل جلسه اضطرار ستاد بحران کارگروه شبکه توزیع آب استان تهران اظهار داشت: امروز (دوشنبه) نشستی با شبکه توزیع داشتیم تا شبکه توزیع اعلام نماید آب از چه محل هایی به چه میزان تأمین می شود. در حقیقت اعلام گردد چه میزان از آب سطحی و چه میزان از آب زیرزمینی را تأمین و در سطح استان توزیع می نماید.

وی ادامه داد: در راه توزیع و تصفیه خانه ها هم پایش کیفی انجام می شود و سیستم های کنترلی با دقت کنترل می کنند که آیا با افزایش مصرف آب در تهران کیفیت پایین می آید یا نه و این مورد به خوبی بررسی می شود.

درجاتی با اشاره به اینکه کمیته بهره برداری از آغاز سال ۹۸ به تشخیص اینجانب در مدیریت بحران ذیل ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان تهران، کار خویش را شروع کرده و به صورت دوره ای جلسات خویش را تشکیل می دهد، اضافه کرد: این کمیته با هدف پایش حجم ذخیره سدهای تأمین کننده و سلامت کیفیت آب آشامیدنی استان تهران، تشکیل شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره نتایج حاصل از پایش های صورت گرفته اظهار داشت: خوشبختانه آب تهران از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد و برخی نقاط که گاهی گرفتار چالش هایی شده اند نقاطی بوده اند که آب سطحی در فصولی کم و زیاد شده؛ بنابراین مجبور شده اند از آب زیرزمینی بیشتر استفاده کنند و آب زیرزمینی امکان دارد کیفیت را مقدار ناچیزی پایین بیاورد. با این وجود از سطح استاندارد بهداشت جهانی پایین تر نیامده است.

درجاتی تصریح کرد: با وجود اینکه سال جاری جزو سال های پر مصرف برای استان و شهر تهران است ولی با همت و پیگیری آب منطقه ای در بخش تأمین و آب فاضلاب در بخش توزیع تلاش بسیاری کرده اند که با وجود افزایش مصرف، کیفیت پایین نیامده است و مورد تأیید بهداشت جهانی است. دستگاه های پایش آب ما دستگاه هایی است که در سطح دنیا توسط کشورهای توسعه یافته و اروپائی استفاده می شود و هر نوع مشکلی در آب راشناسایی می کنند و خوشبختانه کیفیت و استاندارد لازم را دارد.

منبع:

1399/05/07
22:23:12
5.0 / 5
2305
تگهای خبر: استاندارد , عملیات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز