افزایش استقبال از بورس انرژی

افزایش استقبال از بورس انرژی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بررسی آمار بورس انرژی حكایت از افزایش معاملات و استقبال از بازار انرژی دارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محصولاتی که سال جاری برای عرضه در بورس انرژی در نظر گرفته شده، شامل نفت خام سبک و سنگین بعلاوه میعانات گازی پارس جنوبی و فراورده های نفتی شامل گازوئیل و نفت کوره بوده که طی ماه های اخیر گازوئیل و نفت کوره هم در بورس انرژی عرضه و معامله شد که استقبال از آن هم مناسب بوده است و شاهد افزایش حجم معاملات و عرضه در بورس انرژی هستیم.
بر مبنای آمار و اطلاعات سایت شرکت ملی نفت، از خرداد ماه تا کنون میعانات گازی پارس جنوبی تحویل زمینی ۱۰۰ هزار بشکه با قیمت پایه ۲۹.۴۷ دلار در هر بشکه و میعانات گازی تحویل دریایی در یک نوبت یک میلیون بشکه با قیمت پایه منفی ۱۱ دلار نسبت به نفت خام دوبی ارائه شد.
همینطور نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوک در چهار نوبت نوبت و هر بار به میزان ۳۵ هزار تن بشکه و با قیمت پایه منفی ۴۲ دلار در هر تن نسبت به نفت کوره ۱۸۰ سانتی استوک خلیج فارس و یک مرتبه ۹۰ هزار تن بشکه با قیمت پایه منفی ۴۰ دلار در هر تن نسبت به نفت کوره ۱۸۰ سانتی استوک خلیج فارس ارائه شد.
علاوه بر این نفت کوره ۲۸۰ سانتی استوک هم در دو نوبت با حجم عرضه ۳۵ هزار تن بشکه و با قیمت پایه منفی ۴۰ دلار در هر تن نسبت به نفت کوره ۱۸۰ سانتی استوک خلیج فارس ارائه شد.
نفت گاز هم در سه نوبت با حجم عرضه ۲۶۰ هزار بشکه و با قیمت پایه متفاوت منفی ۳ دلار، منفی ۴ دلار و منفی ۶ دلار و منفی ۵: ۵۰ دلارنسبت به گازوئیل ۵۰۰ppm خلیج فارس، ارائه شد.
در این زمان نفت خام سبک و سنگین هم هر کدام یک بار با با حجم یک میلیون بشکه و به ترتیب قیمت پایه منفی ۸ دلار و منفی ۹ دلار نسبت به برنت ارائه شد.
میزان معاملات هم بیانگیر این است که استقبال از نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوک و گازوئیل مناسب بوده چون که نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوک در چهار نوبت و هر بار با حجم ۳۵ هزار تن بشکه با قیمت های منفی ۳۸ دلار، منفی ۳۶.۶ دلار، منفی ۳۸ دلار و منفی۴۲ دلار در هر تن نسبت به نفت کوره ۱۸۰ سانتی استوک خلیج فارس معامله شده است.
نفت گاز(گازوئیل) هم در سه نوبت با حجم ۳۳۳هزار بشکه و دو مرتبه ۲۶۰ هزار بشکه با قیمت پایه منفی ۵ دلار، منفی ۴ دلار و منفی ۶ دلار نسبت به گازوئیل ۵۰۰ppm خلیج فارس معامله شد.
منبع:

1399/05/12
14:52:09
5.0 / 5
2423
تگهای خبر: انرژی , سایت , گاز , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز