اذعان عراق به لبریز شدن صبر اوپك پلاس از بدقولی مكرر

اذعان عراق به لبریز شدن صبر اوپك پلاس از بدقولی مكرر به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر نفت عراق اعلام نمود كه این كشور در اوت و سپتامبر ناچار خواهد شد پایبندی ۱۰۰ درصدی به توافق كاهش تولید اوپك پلاس داشته باشد چونكه صبر این گروه از عدم پایبندی كامل بغداد لبریز شده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق در سمپوزیوم زوم اعلام نمود تحمل اوپک مدت طولانی ادامه نخواهد داشت. عراق ماه جاری و آینده مجبور خواهد بود پایبندی ۱۰۰ درصدی داشته باشد. عدم پایبندی عراق به معنای عدم پایبندی کشورهای دیگر خواهد بود و این امر سبب ریزش قیمت نفت درست مانند مارس و آوریل خواهد داشت که به اقتصاد عراق ضربه می زند.

تولید نفت اوپک ماه میلادی گذشته که اعضای این گروه در منطقه خلیج فارس به کاهش داوطلبانه که علاوه بر کاهش تولید اوپک پلاس داشتند، خاتمه دادند، افزایش یافت. طبق بررسی بلومبرگ، تولید نفت اوپک در ژوییه ۹۰۰ هزار بشکه در روز رشد کرده و به ۲۳.۴۳ میلیون بشکه در روز رسید.

صادرات تولیدکنندگان خاورمیانه ای عضو اوپک هم در ژوییه همزمان با توقف کاهش تولید داوطلبانه عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت، افزایش یافت.

عراق بعد از اینکه در ماههای مه و ژوئن به تعهداتش برای کاهش تولید به صورت کامل عمل نکرد، از جانب عربستان سعودی تحت فشار قرار رگفت. تولید این کشور در ماه گذشته تنها ۱۱ هزار بشکه در روز کاهش داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وزیر نفت عراق اظهار داشت: ما در ماههای پیش متعهد نبودیم و تعهد بسیار اندکی در مقایسه با بعضی از کشورها داشتیم.

اوپک و متحدانش در چارچوب گروه اوپک پلاس با هدف تقویت قیمتها از ماه مه اجرای توافق کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز را آغاز کردند و سهم عراق از این کاهش تولید، ۱.۰۶ میلیون بشکه در روز بوده است. آمار ژوییه نشان داده است که عراق هنوز به صورت کامل به تعهداتش برای کاهش تولید عمل نکرده و بسیار بالاتر از آنچه برنامه بارگیری ژوییه نشان می دهد، نفت صادر کرده است. بغداد در سال ۲۰۱۷ که اولین دور توافق کاهش تولید اوپک پلاس آغاز شد، علاقه ای به پیوستن به این پیمان نداشت اما این دفعه اعلام نموده که توافق اوپک پلاس به نفع این کشور است.

منبع:

1399/05/18
15:58:27
5.0 / 5
2264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز