نفت یك درصد گران گردید

نفت یك درصد گران گردید خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تأثیر خوشبینی عربستان سعودی به بهبود تقاضای آسیا و وعده عراق برای كاهش بیشتر تولید، صعود كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۰ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۴۱ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات نفت برنت ۴۰ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش یافت و به ۴۴ دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص قیمت روز جمعه تحت تأثیر نگرانیها پیرامون دورنمای تقاضا برای نفت سقوط کردند اما نفت برنت برای کل هفته ۲.۵ درصد و وست تگزاس اینترمدیت ۲.۴ درصد افزایش داشت.

به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست بازار در شرکت سی ام سی مارکتس، اظهارات روز گذشته شرکت آرامکوی سعودی عامل اثرگذار بر بازار بوده است. مدیرعامل آرامکو تصویر مثبتی از دورنمای تقاضا برای نفت در آسیا ترسیم کرد.

امین ناصر، مدیرعامل آرامکو روز یکشنبه اظهار نمود که وی انتظار دارد تقاضا برای نفت در آسیا بهبود پیدا کند چونکه اقتصادهای این منطقه بعد از قرنطینه مقابله با شیوع کرونا در حال بازگشایی تدریجی هستند.

در بخش عرضه هم عراق اوایل روز جمعه اعلام نمود تولیدش را در اوت و سپتامبر به میزان ۴۰۰ هزار بشکه دیگر می کاهد تا مازاد تولید در سه ماه گذشته را جبران کند و مجموع کاهش تولید این کشور به ۱.۲۵ میلیون بشکه در روز بالغ می شود. این کشور در ماه میلادی گذشته تنها ۱۱ هزار بشکه در روز کاهش تولید داشت.

طبق بیانیه مشترکی که از جانب خبرگزاری دولتی سعودی SPA و وزارت نفت عراق منتشر شد، وزیران انرژی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، کویت، بحرین، عمان و عراق در تماسی که روز جمعه داشتند، به مرور تحولات بازار نفت، ادامه روند احیای تقاضای برای نفت و اقتصاد جهانی پرداختند.

در این بیانیه آمده است: وزیران از علائم اخیر بهبود اقتصاد جهانی دلگرم شده و تلاشهایی صورت گرفته توسط کشورهای سراسر جهان برای بازگشایی اقتصادشان به شکل مطمئن را سفارش می کنند.

آنها همینطور بر اهمیت پایبندی کامل همه اعضا به توافق کاهش تولید که میان اعضای اوپک و متحدانشان شامل روسیه منعقد شده است و کاهش بیشتر تولید از جانب کشورهایی که در ماه های گذشته مازاد تولید داشتند، تاکید نمودند.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین، باآنکه انتظار می رود دموکراتهای کنگره و کاخ سفید درباره بسته حمایت مالی جدید برای ایالتهای صدمه دیده آمریکا به توافق برسند اما تاخیر در این توافق روی فضای بازار تأثیر منفی می گذارد.

منبع:

1399/05/20
22:45:48
5.0 / 5
2048
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز