بازگشت 112 میلیارد به خزانه دولت از كشف ماینرهای غیرمجاز در استان مركزی

بازگشت 112 میلیارد به خزانه دولت از كشف ماینرهای غیرمجاز در استان مركزی خبرگزاری نفت و گاز: مركزی مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی از كشف ۵۰۰۰ ماینر غیرمجاز در استان و دریافت ۱۱۲ میلیارد تومان هزینه انرژی از این مصرف كنندگان و بازگشت به خزانه دولت اطلاع داد.


بر مبنای اعلام توزیع برق استان مرکزی، محمد اله داد با اشاره به اینکه وزارت نیرو با مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال برخورد قضایی خواهد کرد، اضافه کرد: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال از راه اطلاع رسانی مردمی، از راه نظارت مراکز پایش صنعت برق و از راه کنتورهای هوشمند و همینطور رصد دستگاه قضایی و انتظامی شناسایی می شوند.
وی با اشاره به اینکه برای استخراج بیت کوین، دستگاه های استخراج باید به صورت شبانه روزی روشن باشند، ازاین رو مقدار برق مصرفی و میزان تحمیل آن به شبکه بیش از اندازه بوده و فشار زیادی را به شبکه توزیع برق وارد می کند، اضافه کرد: استخراج ارزهای دیجیتال بخصوص نوع بیت کوین احتیاج به مصرف بالای برق دارد بگونه ای که برای استخراج هر واحد بیت کوین احتیاج به ۷۲ مگاوات ساعت برق است.
وی تصریح کرد: رویکرد جدید وزارت نیرو در اعطای امتیاز برق و فعالیت ماینرها به شکلی است که قرار شده پس از اینکه صاحبان مزارع، پروانه کسب و کار را از وزارت صنعت، معدن و تجارت عرضه کردند تأمین برق این مزارع قانونی در اولویت قرار گیرد.
گفتنی است، بیت کوین یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می شود و شبکه این ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر است.
منبع:

1399/05/26
14:23:00
5.0 / 5
2135
تگهای خبر: انرژی , برق , تجارت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز