سفیر چین در ایران:

آمریكا حق استفاده از مكانیسم بازگردانی تحریم ها ضد ایران را ندارد

آمریكا حق استفاده از مكانیسم بازگردانی تحریم ها ضد ایران را ندارد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سفیر چین در ایران در پیامی توییتری تصریح كرد كه آمریكا حق استفاده از مكانیسم بازگردانی تحریم ها ضد ایران در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را ندارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، چانگ هوآ، سفیر چین در تهران به دنبال برگزاری نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام، با اشاره به واکنش هیات چین در سازمان ملل به برگزاری این نشست، نوشت: این باور مشترک وجود دارد که آمریکا نمی تواند روند بازگردانی تحریم های سازمان ملل تحت قطعنامه ۲۲۳۱ را(علیه ایران) آغاز کند.
هیات چین در صفحه توییترش نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام را "نشستی ثمربخش در یک موقعیت بحرانی مهم" تلقی کرده و نوشته بود: تمام اعضا بر اهمیت حفظ توافق هسته ای و اجرای کامل آن تاکید نمودند. این باور مشترک وجود دارد که آمریکا نمی تواند روند بازگردانی تحریم های سازمان ملل (علیه ایران) را تحت قطعنامه ۲۲۳۱ آمریکا انجام دهد.
واکنش مقامات چینی به دنبال این مطرح می شود که آمریکا با عدم تصویب پیش نویس قطعنامه ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران عرضه کرده بود، به دنبال بازگردانی تحریم های سازمان ملل ضد ایران با به کارگیری مکانیسمی به نام اسنپ بک در توافق هسته ای است.
آمریکا باوجود خروجش از توافق هسته ای مدعی است که حق استفاده از این مکانیسم تحت توافق هسته ای را دارد. استدلال دولت آمریکا این است که قطعنامه ۲۲۳۱ که سند قانونی توافق هسته ای است، هنوز این کشور را عضوی از برجام معرفی می کند.
این در حالی است که قطعنامه یاد شده و توافق هسته ای دو سند جداگانه نیستند و آمریکا با آخر دادن به مشارکتش در توافق هسته ای، نمی تواند از حقوق و ابزارهای این توافق و قطعنامه پشتیبان آن در شورای امنیت بهره مند شود.1399/06/14
17:28:52
5.0 / 5
1962
تگهای خبر: تحریم , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز