یك دلار دیگر از قیمت نفت افتاد

یك دلار دیگر از قیمت نفت افتاد قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی به دنبال كاهش قیمت فروش ماهانه نفت عربستان سعودی به آسیا و ضعیف شدن خوش بینی به احیای تقاضا در بحبوحه تداوم پاندمی ویروس كرونا، بیش از یك دلار سقوط كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۹۱ سنت معادل ۲.۱ درصد کم شد و به ۴۱ دلار و ۵۱ سنت در هر بشکه رسید که پایینترین قیمت از ۳۰ ژوییه است.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۹۱ سنت معادل ۲.۳ درصد کم شد و به ۳۸ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه رسید که پایینترین قیمت در دو ماه گذشته بشمار می رود.

با وجود اجرای توافق کاهش تولید اوپک پلاس و تلاش دولتها برای تحرک بخشیدن به رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت، مازاد ذخایر نفت و سوخت در سطح بالایی مانده و پالایشگاهها را ناچار کرده است تولیدشان را محدود کنند و تولیدکنندگان هم کاهش قابل توجهی در قیمت فروش اعمال کرده اند.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: با فرا رسیدن تعطیلات روز کارگر در آمریکا که به فصل رانندگی تابستانی در این کشور اختتام می دهد، سرمایه گذاران با این حقیقت روبرو می شوند که تقاضا برای سوخت ضعیف بوده و ذخایر در سطح بالایی مانده اند.

عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، قیمت فروش گرید نفت سبک "عرب لایت" برای اکتبر به مقصد آسیا را بیشترین میزان از ماه مه کم کرد. آسیا بزرگترین بازار این صادرکننده نفت بشمار می رود.

اوپک و متحدانش شامل روسیه که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، محدودیت تولیدشان را از اول اوت به ۷.۷ میلیون بشکه در روز تسهیل کرده اند و تا اختتام امسال روند مذکور را حفظ خواهند کرد. همین طور بهبود قیمت نفت شرکتهای حفاری آمریکایی را تشویق کرد چاههای غیرفعال را باردیگر فعال کنند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شمار دکلهای حفاری نفت و گاز آمریکا در هفته گذشته افزایش داشت که دومین افزایش هفتگی در سه هفته اخیر بوده است.
1399/06/17
12:47:30
5.0 / 5
1927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز