لحظه شماری لوك اویل برای افزایش تولید نفت عراق

لحظه شماری لوك اویل برای افزایش تولید نفت عراق شركت لوك اویل روسیه با وجود افت شدید قیمتهای نفت و توافق محدودیت عرضه اوپك پلاس كه این شركت را وادار به كاهش تولید در عراق كرده، به دنبال توسعه پروژه های میدان نفتی جدید در این كشور است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، ایگور زوبارف، مدیرکل کسب و کار خاورمیانه لوک اویل اظهار نمود: این شرکت که دومین تولیدکننده بزرگ نفت روسیه است، سال قبل در پروژه قرنه غربی ۲ در جنوب عراق ۴۰۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کرد و قصد داشت تولیدش را در سال ۲۰۲۰ افزایش دهد. اما لوک اویل تولیدش را به ۲۸۰ هزار بشکه در روز محدود کرد تا به عراق برای عمل به سهمیه کاهش تولیدش تحت توافق اوپک پلاس کمک نماید.

زوبارف در ایمیلی به بلومبرگ اعلام نمود بااینکه لوک اویل فعلا سطح تولیدش را تغییر نداده است اما زودی پیشنهادهایی به مقامات عراقی برای توسعه مناطق جداگانه ای در جنوب این کشور که به بلوک ۱۰ معروف هستند، ارائه خواهدنمود.

قیمت نفت امسال تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و افت تقاضا برای سوخت ۳۶ درصد کاهش پیدا کرده و لوک اویل مانند سایر تولیدکنندگان ناچار شده است طرحهای فوری برای افزایش تولید را به تعویق بیاندازد. عراق که دومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک است، به دنبال توافق آوریل میان اوپک و متحدانش برای اجرای دور جدیدی از محدودیت عرضه، به شرکتهای بین المللی که در میادین نفتی این کشور فعالیت دارند دستور داده است نفت کمتری تولید کنند.

زوبارف اظهار داشت: وضعیت فعلی، ما و شرکایمان را ناچار کرد در طرحهایمان بازنگری کرده و ببینیم چطور با نیازهای زمان همخوانی پیدا می کنند. با این وجود عراق همچنان یکی از مناطق در اولویت لوک اویل است. این شرکت ۷۵ درصد در قرنه غربی ۲ سهم دارد و سرگرم کار روی پروژه هایی جهت بررسی بخشهای دیگر این میدان و همین طور بلوک ۱۰ است.

احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق روز سه شنبه در یک کنفرانس آنلاین اظهار داشت: محدودیتهای مالی عراق چالش ساز بوده است. قیمتهای پایینتر نفت، بودجه دولتی را در تنگنا قرار داده و بعضی از پروژه های نفتی به سبب کمبود نقدینگی عراق آهسته شده اند.

زوبارف اظهار داشت: هنگامی که عراق بار دیگر آماده افزایش تولید نفت باشد، به خطوط لوله و تاسیسات ارتقا یافته برای صادرات نفت نیاز خواهد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تولید فعلی عراق تحت توافق اوپک پلاس، در حدود ۳.۶ میلیون بشکه در روز محدود شده است. این شرکت افزایش ظرفیت تولید به پنج میلیون بشکه در روز و ظرفیت صادرات به میزان مشابه را هدف گذاری کرده است.
1399/07/30
14:18:42
5.0 / 5
1732
تگهای خبر: اوپك , تولید , خاورمیانه , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز