ارزیابی ایران از گزارش جدید مدیركل آژانس در مورد اجرای برجام

ارزیابی ایران از گزارش جدید مدیركل آژانس در مورد اجرای برجام سفیر و نماینده دائم كشورمان در وین با بیان خبر انتشار گزارش جدید مدیركل آژانس در مورد راستی آزمایی اجرای برجام، اظهار داشت: این گزارش در كنار تائید كاهش تعهدات برجامی ایران و اقدامات ایران در این راستا، به همكاری میان ایران و آژانس در حوزه های مختلف اشاره و اعلام می دارد آژانس به كارهای راستی آزمایی و نظارتی خود درباب تعهدات مرتبط ایران ادامه داده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی اظهار داشت: ایران علاوه بر تداوم تولید آب سنگین و ذخیره آن، مقادیری نیز افزون بر ۲/۲ تن آب سنگین به خارج صادر کرده و همین طور ۳/۱ تن نیز در جهت فعالیتهای تحقیق و توسعه خود مصرف کرده است.
غریب آبادی همین طور اضافه کرد: بر اساس گزارش آژانس، فعالیتهای غنی سازی در نطنز و فردو، همچون با ماشین های جدید، و غنی سازی تا ۴/۵ درصد و فراتر از ۳/۶۷ درصد مقرر در برجام، همچنان ادامه دارد. علاوه بر این، گزارش به تصمیم اخیر ایران برای انتقال سانتریفیوژهای تحقیق و توسعه به زیر زمین در نطنز اشاره کرده و گفته است که ایران اعلام نموده در این راستا الزامات پادمانی را در نظر خواهد گرفت.
سفیر و نماینده دائم کشورمان اضافه کرد: گزارش آژانس، میزان ذخایر اورانیوم ایران را تا ۲ نوامبر، ۲۴۴۲.۹ کیلوگرم اعلام نموده است، که برابر با حدود ۳۶۰۰ کیلو گرم اورانیوم با غنای پائین می باشد.
غریب آبادی همین طور درباب اشاره گزارش به نتایج بازدید آژانس از یکی از مکان ها در سال ۱۳۹۷ نیز اظهار داشت که برغم تفاوت نظرهای فنی ما با آژانس، تعاملات در این حوزه میان دو طرف با هدف حل و فصل نهایی موضوع همچنان ادامه دارد و باید از هرگونه اظهارنظر عجولانه پرهیز کرد.1399/08/22
14:03:55
5.0 / 5
1406
تگهای خبر: ارزیابی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز