غریب آبادی:

ماری جوانا و حشیش همچنان جزو موادمخدر ممنوعه هستند

ماری جوانا و حشیش همچنان جزو موادمخدر ممنوعه هستند خبرگزاری نفت و گاز: نماینده ایران اظهار داشت: با عنایت به تصمیم اخیر کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل برای خروج کانابیس (شاهدانه) و مشتقات آن (حشیش و ماری جوانا) از لیست مواد بسیار خطرناک برای مصارف پزشکی، این مواد، همچنان در زمره مواد بسیار خطرناک و اعتیادآور قرار دارند و از نظر حقوقی و مقررات کمیسیون موادمخدر هم ممنوع و غیرقانونی هستند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده ایران در آژانس و نزد دیگر سازمان های بین المللی در وین اضافه کرد: استفاده این مواد در مصارف پزشکی هم برعهده هر کشوری گذاشته شده است و الزامی در اجرای این تصمیم در این راستا وجود ندارد.
وی ادامه داد: خیلی از کشورها هنوز اعتقاد دارند که این مواد همچنان برای سلامت افراد بسیار خطرناک هستند و ازاین رو، به مصارف پزشکی آن هم بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی خود اعتقادی ندارند.
غریب آبادی همینطور تصریح کرد: در ایران، ممنوعیت استفاده از این مواد به صورت مطلق بوده و جمهوری اسلامی ایران مطابق با قوانین داخلی خود و همینطور کنوانسیون ۱۹۶۱ مواد مخدر، به اقدامات کنترل ملی و سختگیرانه خود در زمینه استفاده غیرقانونی و تولید کانابیس و مواد مرتبط آن، با هدف حفاظت از سلامت و رفاه عمومی ادامه می دهد. این ممنوعیت، شامل مصارف پزشکی هم می شود.
نماینده دائم ایران از ستاد مبارزه با موادمخدر و ناجا خواست تا در صورت لزوم، آگاهی بخشی لازم را به جامعه در مورد اینکه این مواد در عرصه بین المللی رفع ممنوعیت نشده اند و برابر قوانین داخلی هم تحت منع مطلق قرار دارند، انجام دهند.
منبع:

1399/09/15
23:09:13
5.0 / 5
1218
تگهای خبر: تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز