مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد

به كارگیری بومی ها در طرح های ساخت نیروگاه های جدید اتمی بوشهر

به كارگیری بومی ها در طرح های ساخت نیروگاه های جدید اتمی بوشهر به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بوشهر مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر اظهار داشت: نیروی بومی آموزش دیده در طرح های ساخت نیروگاه های جدید اتمی بوشهر مشغول به کار می شوند.


مسعود نصوری در نشست با مدیرکل و کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اعلان اینکه افرادی که در پروژه های نیروگاه اتمی فعالیت می نمایند باید گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای کسب کنند، اضافه کرد: برای برگزاری سودمند دوره های آموزشی مورد نیاز نیروگاه اتمی کمبودهای کارگاه های آموزشی با کمک نیروگاه اتمی بوشهر تامین و در اختیار آموزش فنی و حرفه ای قرار می گیرد.
وی با اعلان اینکه فاز بتن ریزی نیروگاه اتمی رو به انتها است و برای تکمیل فازهای بعدی نیاز به تخصص در ۳۵ حرفه مهارتی داریم، افزود: تمام نیروهای مورد نیاز با همکاری پیمانکاران از نیروهای مهارت دیده آموزش فنی و حرفه ای استان تامین خواهد شد.

تاکید بر همکاری آموزش فنی و حرفه ای با شرکت روس اتم در زمینه تامین نیروی جوشکار مورد نیاز نیروگاه
نصوری بر همکاری آموزش فنی و حرفه ای با شرکت روس اتم در زمینه تامین نیروی جوشکار مورد نیاز نیروگاه نیز اصرار کرد و اظهار داشت: برای ارتقای کیفیت آموزش های مهارتی ارائه شده مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر گواهینامه مشترک اختتام دوره مهارت آموختگان برای اشتغال در نیروگاه صادر شود.
مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر از اجرای شدن هر چه بهتر تفاهم نامه سازمان انرژی اتمی ایران با آموزش فنی و حرفه ای در بوشهر خبرداد و اظهار نمود: نیروگاه اتمی بوشهر با بهره گیری از تمامی ظرفیت های خود از اجرای هر چه بهتر آموزش های مهارتی در امتداد اجرای تفاهم نامه همکاری با آموزش فنی و حرفه ای حمایت خواهدنمود.
بیش از ۶۰ درصد مهارت آموختگان حرفه های مهارتی مورد نیاز نیروگاه اتمی در پروژه های در حال ساخت نیروگاه مشغول به کار شده اند
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز با اعلان اینکه بیش از ۶۰ درصد مهارت آموختگان حرفه های مهارتی مورد نیاز نیروگاه اتمی در پروژه های در حال ساخت نیروگاه مشغول به کار شده اند، اضافه کرد: در امتداد تامین نیروهای بومی در طرح های توسعه نیروگاه اتمی، برای راه اندازی دو راکتور جدید، نیروگاه اتمی برای فنداسیون، سفت کاری و بهره برداری ۱۹ رشته را برای آموزش کارجویان ارائه شد که در طرح جدید این حرفه ها به ۳۵ مهارت افزایش خواهد یافت.
عبدالمجید دراهکی با اعلان اینکه استفاده از نیروهای مهارت آموخته فنی و حرفه ای هزینه کمتری در جهت آموزش برای نیروگاه اتمی خواهد داشت، اظهار نمود: استفاده از نیروی های مهارت آموخته ماهر بومی در فازهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر ضمن کاهش هزینه های جاری در پیشبرد اجرای طرح نیز مثمر ثمر خواهد بود چون نیروی آموزش دیده برمبنای استاندارد های خود نیروگاه مهارت را فراگرفته است.

اجرای فازهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر به ۵۰۰۰ نفر نیروی کار نیمه ماهر و ماهر نیاز دارد
وی با اشاره به اینکه اجرای فازهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر به ۵۰۰۰ نفر نیروی کار نیمه ماهر و ماهر نیاز دارد، اضافه کرد: این نیروها برمبنای استاندارد های نیروگاه اتمی بوشهر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت و نیروگاه اتمی بوشهر نیز پیمانکاران زیر مجموعه خودرا ملزم به استفاده از توان جوانان بومی کند.
دراهکی تجهیز کارگاه های آموزشی توسط نیرگاه اتمی بوشهر را برمبنای نیاز و ظرفیت نیروگاهی خواهان شد و اشاره کرد: باید نیروگاه اتمی بوشهر در هنگام جذب نیرو از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای استفاده نماید چون این مهارت آموختگان تحت نظارت خود نیروگاه اتمی آموزش های فنی و حرفه ای را فراگرفته و آماده اشتغال در فازهای نیروگاهی هستند.
منبع:

1399/09/27
11:21:50
5.0 / 5
1111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز