مذاكره سازنده ایران و ارمنستان درباره صادرات و تهاتر گاز

مذاكره سازنده ایران و ارمنستان درباره صادرات و تهاتر گاز خبرگزاری نفت و گاز: رؤسای هیئت ایران و ارمنستان مذاکرات درباره صادرات گاز و تمدید قرارداد تهاتر گاز و برق را سازنده عنوان کردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، امیرحسین زمانی نیا - معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت - امروز (شنبه، ششم دی ماه) بعد از دیدار با هاکوپ وارتانیان -معاون وزیر زیرساخت ها و مدیریت منطقه ای ارمنستان اظهار نمود: دو هیئت ایران و ارمنستان در دیدار امروز درباره گسترش روابط انرژی برای بلندمدت مذاکره کردند و روی نکات اصلی هم به توافق رسیدند.
وی ادامه داد: صحبت درباره برخی مسائل فنی صادرات گاز و تهاتر گاز و برق به آینده نزدیک موکول شد که بعد از نهایی شدن، قرارداد بلندمدت دراین زمینه امضا خواهد شد.
هاکوپ وارتانیان هم بعد از اختتام این مذاکرات اظهار نمود: ما یکسال و نیم است که درباره صادرات گاز و تمدید قرارداد تهاتر گاز با ایران در حال مذاکره هستیم، مذاکراتی که امروز انجام شد از سازنده ترین آنها بود.
وی با تاکید بر این اینکه در مذاکرات امروز درباره نکات اساسی توافق و حل برخی نکات ریز و فنی به آینده نزدیک موکول شد، اظهار نمود: دو هیئت در این دیدار تلاش داشتند منافع متقابل دو کشور لحاظ شود.
تهران و ایروان سال ۲۰۰۴ میلادی (۱۳۸۳) قرارداد تهاتر گاز و برق را برای مدت ۲۰ سال امضا کردند که برمبنای آن، گاز صادراتی ایران به مصرف نیروگاه های تولید برق در ارمنستان می رسد و در عوض، ایران از ارمنستان برق وارد می کند، ارمنستان از اواسط سال ۲۰۰۹ واردات گاز از ایران را آغاز نموده است.
منبع:

1399/10/07
12:46:36
5.0 / 5
1257
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز