معاون وزیر نیرو:

در هیچ جای كشور طرح غیرقانونی را آغاز نخواهیم كرد

در هیچ جای كشور طرح غیرقانونی را آغاز نخواهیم كرد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز چهارمحال و بختیاری معاون وزیر نیرو با تاکید بر اینکه در هیچ جای کشور طرح غیرقانونی را آغاز نخواهیم کرد، اظهار داشت: همه طرح ها باید مجرای قانونی خودرا طی کنند و نباید کسی از این بابت نگرانی داشته باشد، از طرفی طرح بهشت آباد حالا تعطیل می باشد.


قاسم تقی زاده خامسی ۱۸ دی ماه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی رئیس مجلس شورای اسلامی از چهارمحال وبختیاری، اظهار نمود: ابتدای انقلاب ۱۹ سد در کشور وجود داشته و الان ۱۹۰ سد در کشور موجود است، از طرفی اوایل انقلاب ۲۷ تصفیه خانه آب و الان بیش از ۲۰۰ تصفیه خانه آب در کشور وجود دارد و چهار تصفیه خانه فاضلاب در ابتدای انقلاب به بیش از ۲۵۰ تصفیه خانه فاضلاب در کشور رسیده است، که این اقدامات نتیجه مجاهدت ها بوده است.
وی با اشاره به پروژه بن- بروجن، اضافه کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی این ماموریت را به من دادند تا با کمک نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان طی تماس تلفنی با معاون سازمان برنامه و بودجه تصمیم گرفته شد که از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار این پروژه که ۲۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر باقی مانده است را تا آخر سال به این پروژه اختصاص دهند.
تقی راده خامسی افزود: با ۷۰۰ میلیارد تومان از ماده ۵۶ موافقت شد که نامه آن ارسال و مشکلی در این خصوص برای این اعتبار وجود ندارد، از طرفی قرار شد بانک هایی در این پروژه مشارکت داشته باشند که امید است این پروژه در نیمه اول سال آینده به نتیجه برسد.
وی با اشاره به آبگیر پروژه بن - بروجن، اظهار داشت: امروز بازدیدی از آبگیر به عمل آمد که باید استاندار دو استان چهارمحال وبختیاری و اصفهان با یکدیگر دراین زمینه موافقت کنند، برای اینکه ساخت محل آبگیر سه ماه زمان لازم دارد و زمین زیادی برای آبگیر موردنیاز نیست.
معاون وزیر نیرو بیان کرد: طی توافقات صورت گرفته قرار شد تا آخر سال ۱۴۰۰ برای ۲۲۹ روستای استان آب پایدار تامین گردد که این کار نیز با سازمان برنامه و بودجه هماهنگ شد و با کمک استاندار و وزارت نیرو با تخصیص اعتبار، مشکل آب این روستاها برطرف شود که ۵۳ روستای بخش لردگان جزو این فهرست است.
وی با اشاره به اینکه تا آخر سال جاری حدود ۱۱ واحد نیروگاهی کوچک در استان شروع می شود، اشاره کرد: سه نیروگاه آن ۳۶ مگاوات برق تولید می کنند و فروش آن بمنظور هزینه برای کارهای توسعه ای به حساب استان واریز خواهد شد، همین طور برای فاینانس آن ۳۱۵ میلیون یورو گذاشته شده است و برای ۸ واحد ۲۶ میلیون دلار سرمایه گذاری لازم است که سرمایه گذار آن برقرار است به نتیجه خواهد رسید.
تقی زاده خامسی با اشاره به سد خرسان ۳، اظهار داشت: این سد نیازمند اعتبار ۴۰۰۰ میلیارد تومان است که با پیش فروش برق به توانیر این پول را ستاندن و پروژه را انجام می دهیم.
وی با تاکید بر اینکه در هیچ جای کشور طرح غیرقانونی را آغاز نخواهیم کرد، اظهار داشت: همه طرح ها باید مجرای قانونی خودرا طی کنند و نباید کسی از این بابت نگرانی داشته باشد، از طرفی طرح بهشت آباد حالا تعطیلست.
منبع:

1399/10/19
22:16:43
0.0 / 5
1186
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز