اولیانوف:

جلسه فردای شورای حكام نقشی تعیین كننده در تحولات پیرامون برجام دارد

جلسه فردای شورای حكام نقشی تعیین كننده در تحولات پیرامون برجام دارد خبرگزاری نفت و گاز: نماینده روسیه در وین از برگزاری جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در روز دوشنبه(فردا) آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین درباره جلسه آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در توییتی نوشت: جلسه شورای حکام آژانس فردا شروع می شود. این جلسه می تواند سبب رقم زدن تحولات بعدی پیرامون برنامه هسته ای ایران و چشم اندازهای احیای کامل برجام(توافق هسته ای) شود.
اولیانوف افزود: تمامی اعضای شورای حکام باید این را به خاطر بسپارند و نگاهی مسئولانه را در پیش بگیرند.
پیش از این نیز میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نسبت به از دست رفتن زمان برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هشدار داد.
اولیانوف نوشت: دیدگاه های جالبی وجود دارد. در حقیقت، ما در حال از دست دادن زمان هستیم و هفته آتی باید شمارش معکوس را (درخصوص برجام) شروع نماییم. فرصت بازگشت به اجرای کامل برجام به زودی خیلی کم می شود. بنا بر این نیاز به رفتار بسیار مسوولانه ۳۵ عضو شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برجام وجود دارد.
وی این توئیت را در پاسخ لورنس نورمن، خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال منتشر نموده است که در توئیتی نوشته بود: ما در مذاکرات هسته ای مستقیم بین آمریکا و اتحادیه اروپا که هفته گذشته برگزار شد، در چه مرحله ای قرار داریم؟
وی در این توئیت مدعی شد: تا حالا هیچ پاسخی ازسوی ایران داده نشده است و اگر تا فردا چنین پاسخی داده نشود می توان هفته آتی شمارش معکوس را شروع کرد. بعد از آن ما به ایام جشن نوروز نزدیک می شویم.
نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش، در توییت دیگری نیز از برگزاری جلسه شورای حکام آژانس در روز دوشنبه با تمرکز بر موضوع ایران آگاهی داده بود.
وی در این زمینه نوشت: جلسه مارس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه (۱۱ اسفند مصادف با اول مارس) شروع خواهد شد. ایران بار دیگر در مرکز توجه قرار خواهد داشت.
اولیانوف در ادامه اضافه کرد: مسئولیت مشترک همه ۳۵ عضو آن اطمینان از این است که مباحث (حتی در صورت داغ شدن) بر کوشش های دیپلماتیک با هدف احیای کامل برجام تاثیر منفی نگذارد.
منبع:

1399/12/10
22:45:06
0.0 / 5
710
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز