یك سخنگوی وزارت خارجه آمریكا :

مذاكرات وین كامل و متفكرانه بوده است

مذاكرات وین كامل و متفكرانه بوده است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مواضع این مشور را درباره موقعیت کنونی مذاکرات وین بیان کرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری رویترز، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره کیفیت مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای، اظهار داشت که تیم آمریکا «به دنبال رویکردهایی منسجم درباره اقداماتی بوده است که هم ایران و هم آمریکا باید برای بازگشت به پایبندی دوجانبه انجام دهند».
او اضافه کرد: این مذاکرت کامل و متفکرانه بوده اند، باآنکه غیر مستقیم بودند. هنوز هیچ گشایشی حاصل نشده اما ما انتظار نداشتیم که این روند آسان یا سریع باشد.
این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همینطور اظهار داشت که انتظار می رود هیئت های مذاکره کننده برای مشورت درباره برخی مسائل به کشورهای خودشان بازگردند اما نمی داند که بازگشت آنها چه زمانی خواهد بود.
بر اساس این گزارش، اظهارات این مقام آمریکایی به دنبال این مطرح می شود که جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در جهت احیای توافق هسته ای از راه لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته ای برگزار شدند.
نمایندگان آمریکا هم در طول مذاکرات اعضای کمیسیون مشترک برجام در وین حضور داشتند اما تا کنون هیچ مذاکره مستقیم و غیر مستقیمی میان ایران و آمریکا در وین انجام نشده است.
ایران خواهان لغو تمامی تحریم های آمریکا بوده و بیان کرده است تنها بعد از راستی آزمایی لغو این تحریم ها اقدامات جبرانی اش که در واکنش به خروج آمریکا از توافق هسته ای و متحمل شدن تحریم ها انجام داده بود را به حالت قبل باز می گرداند. این اقدامات طبق مفاد برجام و شامل کاهش تعهدات هسته ای داوطلبانه ایران بوده اند.
منبع:

1400/01/31
19:19:39
5.0 / 5
911
تگهای خبر: تحریم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز