هشدار اوپك به آمریكا درباره تبعات قانون ضد اوپك

هشدار اوپك به آمریكا درباره تبعات قانون ضد اوپك دبیرکل اوپک هشدار داد اگر آمریکا تصمیم بگیرد لایحه معروف به نوپک را تصویب کند، داراییها و کارکنان آمریکایی در خارج از این کشور ممکنست به خطر بیافتند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک در نامه ای کشورهای عضو این سازمان صادرکننده نفت را تشویق کرد با دولت آمریکا تعامل داشته باشند.

در این نامه که توسط رویترز مشاهده شده، آمده است: لازم است که کشورهای عضو اوپک تماس های دیپلماتیک دوجانبه را با مقامات دولتی در آمریکا را تقویت کرده و به آنها معایب تصویب شدن قانون نوپک را توضیح دهند. این می تواند شامل به خطر افتادن منافع آمریکا در خارج از این کشور و حفاظت از پرسنل و داراییهای آنها باشد.

کمیته قضایی کنگره آمریکا هفته جاری لایحه ای را تصویب کرد که اجازه می دهد اوپک و کشورهایی که با این گروه همکاری می کنند به سبب بالا بردن مصنوعی قیمت های نفت، هدف پیگرد قرار گیرند. لوایح مشابه در کنگره در ۲۰ سال قبل برای تحت فشار قرار دادن اوپک در زمانی که قیمت ها روبه افزایش بوده اند، معرفی شده اند بدون این که موفقیتی داشته باشند.

مقامات اوپک پلاس می گویند دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و تولید این گروه به هر حال مقرر است افزایش پیدا کند. الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه به خبرنگاران اظهار داشت: این قانون صد ساله است. من خبر تصویب این لایحه در کمیته قضایی کنگره را خواندم اما خود این قانون تصویب نشده است و سال های زیادی است که تحت بحث قرار دارد.

این لایحه آخرین بار در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در قدرت بود، مورد توجه مقرر است. ترامپ چندین بار از عربستان سعودی برای اجرای کاهش تولید که با هدف تقویت قیمتها بود، به شدت انتقاد کرده و از لایحه نوپک بعنوان یک اهرم بهره برده بود. خط و نشان ترامپ وزیران نفت اوپک را به تکاپو انداخت و این گروه بی سر و صدا به سراغ لابیستها در واشنگتن رفت تا مانع تصویب نوپک شوند و مقامات سعودی درباره تولید انرژی به مذاکرات مستقیم با همتایان آمریکایی خود پرداختند.

رئیس جمهور فعلی آمریکا فاصله خودرا با اوپک حفظ نموده است. وی در زمان باراک اوباما که تهدید کرده بود در صورت تصویب لایحه نوپک در کنگره، آنرا وتو خواهد کرد، معاون رئیس جمهور بود.
1400/02/03
20:56:06
5.0 / 5
540
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز