درخواست ضد ایرانی یک سناتورآمریکایی از گروسی

درخواست ضد ایرانی یک سناتورآمریکایی از گروسی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز یک عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا بعد از دیدار با مدیر کل آژانس اتمی خواهان ادامه فشار بر ایران شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جیم ریش عضو ارشد جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در واشنگتن دیدار نمود که ایران یکی از موضوع های مورد بحث در دیدار روز سه شنبه آنها بوده است.
این سناتور جمهوری خواه از ایالت ایداهو بعد از این دیدار اطلاعیه ای منتشر نمود و در آن به طرح ادعاهایی ضد فعالیتهای هسته ای کشورمان پرداخت و ادعا نمود که ایران با توسعه ظرفیت غنی سازی خود تعهدات بین المللی اش را رعایت نمی کند.
ایشان در ادامه بیانیه خود که روی وبسایت کمیته روابط خارجی سنا قرار گرفته است از عملکرد رافائل گروسی در مدیریت آژانس بین المللی انرژی اتمی قدردانی کرد و با ادعای این که ایران به درستی به سوالات آژانس پاسخ نمی دهد از او خواست تا به فشار بر ایران تا وقتی که این کشور به پرسش های مورد نیاز پاسخ می دهد، ادامه دهد.
جیم ریش همینطور خواهان توجه بیشتر شورای حکام آژانس به مبحث ایران در نشست آتی خود شد و اضافه کرد: رئیس جمهور بایدن در نهایت بپذیرد که ایران مایل به انجام هیچ توافقی که در جهت منافع ما و متحدانمان باشد، نیست.
وی مدعی شد: آینده معاهده ان. پی. تی و مشروعیت آژانس بین المللی انرژی اتمی منوط به نقش قوی آمریکا در مسئول دانستن ایران برای فعالیتهای هسته ای اش و فشار بر این کشور برای پایبندی به تعهداتش به جامعه بین الملل است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این ادعا در حالی از جانب این سناتور آمریکایی مطرح گردیده است که مدیرکل آژانس انرژی اتمی در گفتگو با یک شبکه آمریکایی اعلام نمود در ایام آینده برای ادامه رایزنی های خود با مقامات ایرانی درباره همکاری ها میان دو طرف به تهران سفر خواهد نمود.منبع:

1400/07/30
12:03:40
5.0 / 5
265
تگهای خبر: انرژی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز