در گفت وگو با خبرگزاری نفت و گاز مطرح شد؛

واکنش اسلامی به اظهارات اخیر گروسی

واکنش اسلامی به اظهارات اخیر گروسی خبرگزاری نفت و گاز: رییس سازمان انرژی اتمی در واکنش به اظهارات اخیر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص این که «کشوری که اهداف نظامی ندارد، غنی سازی 60 درصد نمی کند»، اظهار نمود: در غنی سازی 60 درصد اهداف جمهوری اسلامی ایران مکتوب است و ما با نظارت خود آژانس غنی سازی 60 را شروع کردیم.


محمد اسلامی در گفت و گو با ایسنا در واکنش به اظهارات اخیر رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص این که «کشوری که اهداف نظامی ندارد، غنی سازی ۶۰ درصد نمی کند»، اظهار نمود: در غنی سازی ۶۰ درصد اهداف جمهوری اسلامی ایران مکتوب است و ما با نظارت خود آژانس غنی سازی ۶۰ را شروع کردیم.
وی با تاکید بر این که برای پیشبرد اهداف و برنامه های مان مطابق پادمان عمل می نماییم، اشاره کرد: در گذشته همه این رآکتورها حتی رآکتورهای تحقیقاتی غنی سازی ۹۰ درصد داشتند؛ اگر که آنها باطل بوده، بقیه اش هم باطل است.
رئیس سازمان انرژی اتمی اشاره کرد: هر کشوری برنامه های خودش را دارد ولی چارچوب و ضوابط آژانس بین المللی انرژی اتمی بر آن حاکم است.
اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران در پاسخ به این پرسش که آیا مذاکرات پادمانی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان در جریان است؟ اظهار داشت: مذاکرات پادمانی نداریم بلکه موارد اتهامی مطرح است که آژانس باید خودش این موارد را بپذیرد و کنار بگذارد.
منبع:

1401/05/05
23:42:00
5.0 / 5
202
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز