سخنگوی وزارت خارجه در گفت وگو با خبرگزاری نفت و گاز:

همچنان آماده مبادله زندانیان با آمریکا هستیم

همچنان آماده مبادله زندانیان با آمریکا هستیم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز، سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلان اینکه با برجام یا بدون برجام آماده مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا هستیم، اظهار داشت: در رابطه با این موضوع، مذاکرات به طرق مختلف انجام شده و طرفین توافق های لازم را انجام داده اند و الان تصمیم دولت آمریکا است که این توافق را انجام دهد یا نه.


ناصر کنعانی در جریان بازدید از ایسنا با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران، استقلال سیاسی خودش را قربانی روابط با هیچ کشوری نخواهد کرد، اظهار داشت: استقلال سیاسی جمهوری اسلامی ایران آنقدر حائز اهمیت می باشد که به هیچ وجه آنرا در معرض یا متأثر از دید سیاسی هیچ طرف دیگری قرار نمی دهیم.
بخش دوم گفت وگوی ایسنا با سخنگوی وزارت امور خارجه به شرح زیر است:

وزارت امور خارجه، روند صدور ویزا برای توریستهای خارجی را روان سازی و آسان سازی کرده است
*به تازگی تعدادی از مدیران آژانس های گردشگری به ایسنا گفته اند که روند صدور ویزا برای گردشگر های کشورهایی همچون انگلیس، آمریکا و کانادا برای سفر به ایران، باتوجه به مسائلی که وجود دارد، عموما طولانی است، اما این طولانی شدن روند صدور ویزا به گردشگر های کشورهای دیگر اروپایی هم رسیده است و این موجب می شود بسیاری از گردشگر ها چون معطل صدور ویزا می شوند، سفرشان به ایران را کنسل کنند. از طرفی دیگر بنظر می رسد هشدارهای امنیتی دولت های انگلیس و فرانسه و سوئد به شهروندان شان در مورد سفر به ایران، مزید بر این علت شده که برخی از گردشگرهای خارجی به ایران نیایند. باتوجه به این موارد، وزارت امور خارجه برای تسهیل صدور روادید برای گردشگران چه برنامه هایی دارد؟
صدور روادید از طرف نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران بصورت الکترونیک و غیر کاغذی به انجام می رسد و گردشگران فقط کدی دریافت می کنند و به فرودگاه می آیند. در حقیقت وزارت خارجه روند صدور روادید را روان سازی و آسان سازی کرده است.

در مقطعی پروتکلهای بهداشتی و قرنطینه ای کشورهای جهان به سبب شیوع همه گیری کرونا، صنعت جهانی گردشگری را گرفتار رکود کرد، ضمن این که گردشگران خودشان نیز به اندازه سابق تمایل به انجام سفرهای توریستی نداشتد، ولی الان این مشکل تا حدود زیادی رفع شده است. پس از بهبود شرایط بهداشتی و فروکش کردن کرونا، فضا باز شده و تا جایی که من اطلاع دارم، روند صدور روادید در نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران با همان ترتیبات قبلی در حال انجام می باشد.

بازدید ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه از خبرگزاری ایسنا


منبع:

1401/06/29
22:16:27
5.0 / 5
162
تگهای خبر: صنعت , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز