اسلامی:

رزمندگان با دست خالی وارد میدان جنگ شدند

رزمندگان با دست خالی وارد میدان جنگ شدند خبرگزاری نفت و گاز: خبرگزاری نفت و گاز: رییس سازمان انرژی اتمی ایران و تعدادی از معاونان و مدیران صنعت هسته ای کشور در آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس ضمن قرائت فاتحه و اهدای گل به مقام شامخ شهدای گم نام در مقبره شهدای این سازمان، ادای احترام کردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اصل نمادی از گرامیداشت عزت و شرف، مقاومت، جهاد و شهادت، ایثار و خودباوری و معنا کردن «توانستن» است.
وی با اشاره به سفر رییس جمهور جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: دشمنان همیشه بدنبال لطمه رساندن و تضعیف جمهوری اسلامی ایران هستند بطوریکه برنامه ریزی فراوانی برای تحت تاثیر قرار دادن سفر رییس جمهور به نیویورک انجام داده اند.
اسلامی همین طور اظهار داشت: پیوستن ایران به گروه شانگهای، دستاورد بسیار مهمی بود که بعد از سال ها تلاش نتیجه داد و ایران به عضویت گروه شانگهای پذیرفته شد.
وی اشاره کرد: بیش از ۶۰ درصد جمعیت جهان در کشورهای عضو گروه شانگهای قرار دارد؛ همین طور نزدیک ۶۰ درصد از ذخایر انرژی جهان در این منطقه قرار گرفته و بیش از همه دنیا فرصت های توسعه، سرمایه گذاری و پیشرفت در این محدوده واقع شده است. در اصل محدوده ای است که اگر حتی قدرت های دنیا هم با ما کار نکنند، همکاری با کشورهای عضو برای پیشرفت و توسعه کفایت می کند برای اینکه فرصت های بیکران و مختلفی در پیش روی اعضای شانگهای قرار دارد.
رییس سازمان انرژی اتمی افزود: کسانی که بدنبال منزوی کردن ایران هستند، نمی توانند این دستاورد را تحمل کنند.
اسلامی اظهار داشت: همین طور همزمان با برگزاری مراسم اربعین توطئه ای در عراق راه انداختند تا اوضاع این کشور را متشنج کنند و اجازه ندهند مراسم اربعین به خوبی اجرا شود که به حمدالله توطئه دشمنان شکست خورد و مراسم عظیم پیاده روی اربعین نیز باشکوه انجام شد.
وی اشاره کرد: طبق گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی، هیچ نوع انحرافی در برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد؛ بدین سبب با غوغاسالاری نمی توانند اهداف خودرا پیش ببرند.
معاون رییس جمهور اضافه کرد: حالا برمبنای شرایطی که برای توافق طی شده و آخرین وضعیت مذاکرات، طرف مقابل متوجه شده است که شرایط جمهوری اسلامی ایران به شکلی نیست که بتوانند با عملیات روانی و اقدامات سیاسی به ما فشار بیاورند و با بهره گیری از اهرم فشار و تحریم بتوانند از ما امتیاز بگیرند و با امتیازگیری، ایران را تضعیف کرده و اهداف خودرا تسهیل کنند تا زودتر به نتایج مورد نظر خود برسند.
اسلامی در ادامه با اشاره به اهمیت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: بزرگداشت هفته دفاع مقدس در اصل نمادی از گرامیداشت عزت و شرف، مقاومت، جهاد و شهادت، ایثار و خودباوری است.
وی بیان کرد: همان گونه که می دانید با اهمیت ترین رمز و رازی که در دفاع مقدس وجود داشت این بود که رزمندگان ما، تمام محاسبات رزمی و نظامی که برای شکست ایران طراحی نموده بودند را شکست دادند و همه نقشه های دشمن نقش برآب شد؛ آن هم به سبب یکپارچگی ملت و توکل به خداوند متعال و امید به نصرت الهی بوده است.
اسلامی افزود: رزمندگان ما با دست خالی وارد میدان جنگ شدند و با شکست دشمن و غنیمت گرفتن تجهیزات، توانستند لشکرها تشکیل بدهند؛ این ظرفیت سازی با قدرت و عنایت الهی و همین طور شجاعت و قدرت فرماندهی و رهبری حضرت امام راحل و پس از ایشان مقام معظم رهبری رخ داد و شرایط به شکلی پیش رفت تا به حمدالله حالا شاهد بنیان های مستحکمی در کشور باشیم.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران اشاره کرد: شاهد بهبود و روند رو به رشد وضعیت اقتصادی کشور هستیم؛ در صورتیکه میانگین رشد اقتصادی دنیا در دوره کرونا حدود دو درصد بوده و کشور ما نیز باتوجه به تحریم ها و شرایط کرونا شاهد رشد اقتصادی بوده است.
وی اشاره کرد: نباید ناامید بود بلکه باید کار و تلاش را سرلوحه قرار داد و باید ایثارگرانه قدمهای محکم را برای پیشرفت کشور برداشت تا ان شاءالله زیرساخت های مورد نیاز برای پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و حوزه فناوری و صنعتی بیشتر شود و لطمه پذیری ما از بین رود و از آن طریق بتوان با وضعیت متفاوت تری کیفیت زندگی و معیشت مردم را ارتقا داد و در اقتصاد ملی اثرگذار بود.
اسلامی افزود: در هفته دفاع مقدس با همه شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا میثاق می بندیم که کوتاهی و غفلت نکنیم، همین طور در انجام امور مصمم باشیم و در جایی که قرار داریم بیش از آنچه انتظار است به خدمات رسانی بپردازیم.
وی اشاره کرد: در خدمات رسانی و مسئولیت پذیری نباید بهانه جویی کرد و باید متعهدانه تر و با علاقه بیشتر کار و تلاش نماییم تا شاهد پیشرفت سریعتر سازمان و در نهایت امور کشور و عزتمندی بیشتر ملت ایران باشیم.
منبع:

1401/07/03
14:36:00
5.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز