قائم مقام وزیر نیرو تصریح كرد: ضرورت تامین برق اضطراری در سراسر استان خوزستان

قائم مقام وزیر نیرو تصریح كرد: ضرورت تامین برق اضطراری در سراسر استان خوزستان خبرگزاری نفت و گاز: قائم مقام وزیر نیرو اظهار داشت: لازم است كه از همین امروز تأمین برق اضطراری برای همه استان و با تمركز بر شهر اهواز از سوی شركت های مربوطه جدی گرفته شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، ستار محمودی در جلسه شورای انسجام بخشی مدیران وزرارت نیرو كه امروز 26 بهمن ماه در اهواز برگزار شد، با اشاره به سفر خود به خوزستان، اظهار نمود: هدف از این سفر بررسی اثرات پدیده گرد و غبار بر روی آب و برق استان و شنیدن راهكارهای لازم است تا این برنامه ها و راهكارها برای یك پشتیبانی ستادی به وزارت نیرو منتقل شوند.

قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینكه مجموعه اقدامات انجام شده در پایداری بخش آب و برق استان تأثیر خوبی داشت و شرایط امسال نسبت به سال قبل بهبود پیدا كرده است، خاطرنشان كرد: با برنامه های تدوین شده گام به گام برای رفع مشكلات پیش آمده بر اثر گرد و غبار در صنعت آب و برق حركت خواهیم كرد.

محمودی اظهار داشت: تا آخر شهریور ماه سال آینده از لحاظ سال آبی با تنگنا مواجه هستیم و همراه شدن این تنگنا آبی در خوزستان با گرمای شدید، بحث در نظر گرفتن تمهیدات خاص را جدی كرده است.

وی با اشاره به ضرورت تأمین برق پایدار در كلانشهر اهواز، عنوان كرد: تأمین برق تصفیه خانه ها، ایستگاه های شتاب دهنده و ایستگاه های پمپاژ در زمان بحران های احتمالی ضروری می باشد.

قائم مقام وزیر نیرو ادامه داد: تلاش سال قبل همكاران در برق استان سبب شد تا بحران با سربلندی پشت سر گذاشته شود. آن اقدامات انجام گرفته كمك كرد در شرایط فعلی تبعات گرد و خاك بر برق بسیار محدود شود.

محمودی كاهش تبعات گرد و خاك را نتیجه تعویض مقره ها، RTV كردن پست ها و شستشوی مداوم تجهیزات دانست و اظهار داشت: به جهت اینكه شرایط موجود را بیشتر ارتقا دهیم، لازم است كه این كارهای ضربتی موثر كه انجام گرفته است، استمرار پیدا كند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری های عظیم در حوزه تولید برق استان خوزستان اظهار داشت: دولت در زمینه آب و برق سرمایه گذاری های بسیار عظیمی را انجام داده كه باید تكمیل شوند. اتمام این سرمایه گذاری خیلی از مشكلات استان را برطرف می كند.

قائم مقام وزیر نیرو با تاكید بر لزوم حركت به سمت انرژی های نو در كشور، عنوان كرد: با عنایت به شرایط موجود و تجربیات پیش آمده، لازم است در آینده سهم بیشتری از انرژی های خورشیدی بعنوان انرژی تجدید پذیر برای استان در نظر گرفته شود و همسان سازی و هم خوانی بین انرژی برق آبی و سوخت فسیلی (حرارتی) به وجود بیاید.

قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به ساخت دو نیروگاه مدرن كلاس "اف" در كشور با اولویت خوزستان بیان كرد: با عنایت به شرایط كنونی، توجه بیشتر به انرژی های تجدیدپذیر خورشیدی، استفاده از تجهیزات و مولدها و نیروگاه های جدید مانند نیروگاه مدرن و استفاده از پست های GIS برای مقابله با ریزگردها در دستور كار قرار دارد.
1396/11/27
16:56:21
5.0 / 5
4747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز