سعودی ها برای مقابله با آمریكا دست به كار شدند

سعودی ها برای مقابله با آمریكا دست به كار شدند خبرگزاری نفت و گاز: عربستان سعودی در دو ماه گذشته صادرات نفت به آمریكا را با هدف كاهش ذخایر نفت این كشور كاهش داده و خویش را در راه تقابل با ترامپ قرار داده كه خواستار پایین ماندن قیمت نفت می باشد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سعودی ها كاهش صادرات نفت به آمریكا را در سپتامبر آغاز كردند و طبق آمار شركت "كلیپر دیتا"، آنها ماه میلادی جاری حدود ۶۰۰ هزار بشكه در روز محموله را به مقصد آمریكا ارسال كرده اند كه در مقایسه با رقم بیشتر از یك میلیون بشكه در روز در ماه های ژوییه و اوت كمتر است.

بنا بر برآورد شركت "كلیپر دیتا"، صادرات نفت عربستان سعودی به آمریكا امكان دارد بزودی به پایین ترین ركورد ثبت شده برسد.

تاكتیك سعودی ها در ارسال حجم كمتر نفت به آمریكا كه معمولا هر هفته ذخایر نفت خویش را منتشر می كند سال قبل موفقیت آمیز بود.

واردات كمتر نفت عربستان در ذخایر هفتگی پایین تر آمریكا منعكس خواهد شد. رشد ذخایر نفت آمریكا در هفته های اخیر به همراه هراس از اشباع عرضه بازار جهانی، كندی رشد اقتصاد جهانی و ضعیف شدن رشد تقاضا برای نفت، قیمت های نفت را تحت فشار كاهشی قرار داده است.

مت اسمیت، مدیر تحقیقات كالا در شركت "كلیپر دیتا" در این باره به شبكه CNBC اظهار داشت: كاهش صادرات نفت آمریكا به عربستان در سال ۲۰۱۷ به خوبی جواب داد و امكان دارد حالا هم شاهد كاهش ذخایر نفت آمریكا باشیم چونكه آمار این كشور شفاف و مرتب منتشر می گردد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی هفته گذشته اظهار نمود به علت تقاضای فصلی كمتر، این كشور میزان عرضه به بازار جهانی را در دسامبر ۵۰۰ هزار بشكه در روز در مقایسه با نوامبر كاهش خواهد داد. الفالح تایید نمود كه اوپك هر آنچه در توان دارد برای متعادل كردن بازار بكار خواهد بست و اذعان كرد كه تحلیل این گروه نشان داده است كه كاهش یك میلیون بشكه در روز امكان دارد ضروری باشد.

اظهارات وزیر انرژی عربستان سعودی كه قبل از توییت ترامپ خطاب به اوپك عنوان شد، كمك كرد قیمت های نفت اوایل معاملات دوشنبه گذشته صعود كنند. اوپك در پیام خود نوشت: امیدوارم عربستان سعودی و اوپك تولید نفت را كاهش ندهند. قیمت نفت بر اساس عرضه، باید پایین تر بماند. این توییت به ریزش هفت درصدی قیمت نفت در روز سه شنبه منجر گردید.
1397/08/26
15:54:19
5.0 / 5
5144
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز