پیش بینی عربستان درباره جبران خسارات وارده به آرامكو تا اختتام نوامبر

پیش بینی عربستان درباره جبران خسارات وارده به آرامكو تا اختتام نوامبر خبرگزاری نفت و گاز: مسؤولان شركت آرامكوی عربستان پیش بینی كردند كه خسارت های وارد شده به این شركت نفتی به دنبال حمله اخیر جنبش انصارالله یمن تا اختتام نوامبر جبران شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبكه روسیا الیوم، مسؤولان شركت آرامكوی عربستان گفتند كه این شركت امیدوار است خسارت وارد شده به چهارمین برج تثبیت نفت در جریان حمله پهپادی انصارالله تا اختتام نوامبر جبران شود و به دنبال آن تولید نفت از تأسیسات لطمه دیده این شركت به ظرفیت كامل خود می رسد.
حمله پهپادی اخیر انصارالله یمن به تأسیسات نفتی عربستان سبب شد تولید روزانه پنج میلیون و ۷۰۰ هزار بشكه نفت این كشور متوقف شود.
در همین راستا، خالد بریك، معاون فعالیت های نفتی منطقه جنوبی آرامكو به برخی از خبرنگاران كه برای بازدید از تاسیسات لطمه دیده در خریص و بقیق دعوت شده بودند، اظهار داشت: در حملات مذكور پنج برج تثبیت نفت هدف قرار گرفت و تعمیر سه عدد از این برج ها همچنان در جریان است.
بریك پیش بینی نمود كه تعمیرات سه برج مذكور طی شش هفته اختتام یابد.
در حملات پهپادی انصارالله چهار برج از پنج برج مذكور لطمه دیدند و در همین راستا، یك مدیر محلی عربستانی كه نخواست نامش فاش شود، اعلام نمود كه تعمیرات سه برج اختتام یافته است.
مقامات سعودی می گویند، ظرفیت تولید فعلی نفت خام آرامكو ۱۱.۳ میلیون بشكه در روز بوده كه این میزان ۰.۷ میلیون بشكه پایین تر از حد معمول است.
شركت آرامكو عربستان پیش تر پیش بینی كرده بود كه تولید نفت از تأسیسات لطمه دیده این شركت تا اختتام ماه سپتامبر به ظرفیت كامل خود می رسد.
منبع:

1398/07/21
23:34:29
5.0 / 5
4933
تگهای خبر: تعمیر , تولید , نفت , نفت خام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز