قیمت نفت سنگین ایران بالا رفت

قیمت نفت سنگین ایران بالا رفت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپك، تولید نفت ایران در نوامبر سال ۲۰۱۹ به ۲.۱۰۲ میلیون بشكه در روز رسید و نفت سنگین ایران دو دلار و ۷۹ سنت در هر بشكه گران گردید.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، گزارش اوپك برمبنای آمار منابع ثانویه نشان داده است كه تولید نفت ایران در ماه میلادی گذشته به ۲.۱۰۲ میلیون بشكه در روز رسید كه ۴۵ هزار بشكه در روز در مقایسه با تولید ۲.۱۴۷ میلیون بشكه در روز در اكتبر، كمتر بوده است.

طبق آمار منابع ثانویه، اوپك كه متشكل از ۱۴ كشور است، در نوامبر ۲۹.۵۵ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد كه ۱۹۳ هزار بشكه در روز در مقایسه با اكتبر كاهش داشت. تولید نفت خام عموما در اكوادور، كویت و لیبی بالاتر رفت در حالیكه در عربستان سعودی، آنگولا و عراق و ایران كاهش داشت.

قیمت نفت سنگین ایران در نوامبر ۶۰ دلار و ۷۳ سنت در هر بشكه بود كه در مقایسه با ۵۷ دلار و ۹۴ سنت در هر بشكه در اكتبر، دو دلار و ۷۹ سنت معادل ۴.۸ درصد افزایش نشان داد. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از آغاز سال ۲۰۱۹ تابحال ۶۱ دلار و ۶۸ سنت در مقایسه با ۶۸ دلار و ۹۷ سنت در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ بوده است.

ارزش سبد نفتی اوپك در نوامبر سه دلار و سه سنت معادل ۵.۱ درصد نسبت به اكتبر رشد كرد و به ۶۲ دلار و ۹۴ سنت در هر بشكه رسید. ارزش سبد نفتی اوپك از آغاز سال ۲۰۱۹ تابحال ۶۳ دلار و ۸۲ سنت در هر بشكه در مقایسه با ۷۰ دلار و ۷۵ سنت در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ بوده است.
1398/09/21
15:58:35
5.0 / 5
4936
تگهای خبر: اوپك , تولید , نفت , نفت خام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز