كاهش خریدار در بازار نفت

كاهش خریدار در بازار نفت خبرگزاری نفت و گاز: به دنبال شیوع ویروس كرونا كه سبب شده بعضی از خریداران دریافت محموله های قراردادی خودرا به تاخیر بیاندازند، شركتهای بازرگانی كالا و غول های نفتی به سختی تلاش می كنند برای محموله های تكی نفت در خارج از چین خریدار پیدا كنند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، معامله گران آسیایی به بلومبرگ گفتند: محموله های انواع نفت از نفت اسپوی روسیه گرفته تا لولای برزیل و نفت سبك بصره برای تحویل در مدت چند هفته عرضه شده اند كه اتفاق غیرمعمولی است برای اینكه این محموله ها باید چند هفته پیش به فروش می رفتند.
خریداران در آسیا اشتیاق چندانی به خرید محموله های تك نشان نمی دهند برای اینكه حاشیه سود پالایش نفت ضعیف شده است. در این میان هند ممكنست از كسادی تجارت نفت در چین سود ببرد و پالایشگاههای هندی از فرصت پیش آمده برای خرید محموله های تك استفاده كنند.
تقاضای نفت برای چین در بحبوحه شیوع ویروس كرونا كاهش پیدا كرده و منابع آگاه به بلومبرگ گفته اند خرید این كشور نسبت به سطح معمول برای این موقع از سال، ۲۰ درصد كاهش پیدا كرده است. نتایج این بیماری مرگبار بر تقاضا برای نفت ممكنست بدترین شوك را به بازارهای نفت از زمان بحران مالی ۲۰۰۹-۲۰۰۸ وارد كند.
پالایشگاههای چین با مازاد فرآورده های نفتی شامل بنزین، دیزل و گازوییل روبرو شده اند برای اینكه تعطیلات سال نو طولانی شد و فعالیت اقتصادی كاهش پیدا كرد. ممنوعیت سفرهای مسافت دور با هواپیما، اتوبوس و قطار و قرنطینه هم موجب شد مردم در خانه بمانند.
بگفته چهار منبع آگاه، سینوپك كه بزرگترین پالایشگر نفت در آسیا است، تولید پالایشگاهی خود در فوریه را به سبب افت تقاضا برای سوخت، ۶۰۰ هزار بشكه در روز كاهش خواهد داد.
طبق گزارش اویل پرایس، انتظار می رود پالایشگاههای مستقل پالایش نفت را به میزان قابل توجهی كاهش دهند، برای اینكه تنها به اندازه سهمیه مجازشان می توانند صادرات داشته باشند مگر این كه دولت اجازه دهد سهمیه بیشتری برای صادرات صادر كند. پالایشگاههای مستقل در استان شاندونگ هم اكنون ظرفیت تولیدشان را ۳۰ تا ۵۰ درصد كاهش داده اند و الان با كمتر از نیمی از ظرفیت پالایش خود فعالیت می نمایند.
منبع:

1398/11/18
01:34:28
5.0 / 5
4564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز