پاسخ سازمان انرژی اتمی ایران به مطلب یك پایگاه خبری

پاسخ سازمان انرژی اتمی ایران به مطلب یك پایگاه خبری به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سازمان انرژی اتمی ایران در پاسخ به مطلبی كه روز ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ تحت عنوان «خسارت بارترین دولت در انقلاب اسلامی» در سایت تحلیلی عصر امروز انتشار یافت، جهت تنویر افكار عمومی نكاتی را به شرح زیر منتشر نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران متن پاسخ این سازمان به مطلب مطرح شده، در ذیل می آید.
"برخی مواقع امکان دارد مطلبی آنقدر غیرحرفه ای و ناآگاهانه مطرح شود که برای رد آن نیازی به استدلال و عرضه اسناد و مدارک نباشد. نوشته سراسر مشحون از اشتباه و خدای ناکرده از روی عمد و غرض سیاسی مطالبی را مطرح نموده که در اینجا صرفا آن بخش که در رابطه با این سازمان است، یاد شده قرار می گیرد تا تنویری باشد بر افکار عمومی ملتی که حق دارند اطلاعات درست و واقعی به آنها داده شود.
و بعد اینکه بخشی از ماشین های سانتریفیوژ که در عرضه ارقام هزینه های تولیدی آن در این نوشتار مبالغه زیادی شده است، باوجود ادعای طرح شده با دلسوزی و در وضعیت خوبی نگهداری می شوند که در چندین نوبت به رویت اصحاب رسانه رسیده و در گزارشات آنان انعکاس داده شده است.
کارخانه و راکتور آب سنگین که بدون تشخیص درست و به طور غلط یاد شده قرار گرفته، در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند. کارخانه با حداکثر ظرفیت در حال تولید بوده و محصولات آن علاوه بر تأمین نیازهای تحقیقاتی و داروئی کشور، به خارج صادر می شود. راکتور هم تجهیزاتی که در گذشته نداشته است، مانند مدار ثانویه، اطاق فرمان، ماشین سوخت گذاری و غیره را نصب کرده و کشور به طور همزمان، امکان تکمیل راکتور قدیمی و هم توانایی ساخت راکتور مدرن شده را دارد. ضمن اینکه اصحاب رسانه های کشور آمدند و از نزدیک دیدند که بتن در قلب آن ریخته نشده است. هر چند بارها و بارها تکرار این مورد توسط رسانه ها نتوانسته برخی را که احتمالاً اغراض سیاسی دارند، متقاعد نماید.
اما اینکه گفته شده است فردو و نطنز غیرفعال شده اند را به صدها گزارش خبرنگارانی که از این دو مجتمع بازدید داشته اند، واگذار می نماییم.
و بالاخره اینکه گفته اند که دانشمندان هسته ای اخراج شده اند. سازمان بارها از مدعیان چنین ادعاهایی درخواست عرضه اطلاعات و اسامی نموده است که البته هیچوقت عرضه نشده است."1399/03/02
22:36:33
5.0 / 5
2561
تگهای خبر: انرژی , تولید , سایت , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز