سوال كنندگان پاسخ های وزیر نیرو در كمیسیون انرژی را بررسی می كنند

سوال كنندگان پاسخ های وزیر نیرو در كمیسیون انرژی را بررسی می كنند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نایب رییس كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر نیرو در جلسه امروز این كمیسیون و پاسخ به سوالات نمایندگان اطلاع داد.


احمد مرادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان نمود: در جلسه امروز کمیسیون وزیر نیرو حضور یافته و به سوالات دو تن از نمایندگان پاسخ دادند. یکی از سوالات مربوط به نماینده سیستان و بلوچستان در ارتباط با علت تاخیر در راه اندازی شبکه تأمین با استفاده از انرژی بادی در استان سیستان و بلوچستان بود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: برپایه برنامه ریزی انجام شده باید ۵۰ مگابایت برق در این استان از راه نیروگاه های انرژی بادی تولید شود و آقای وزیر توضیحاتی در مورد پیشرفت پروژه در این استان عرضه کردند و برپایه گزارش ایشان بخشی از پروژه تا آخر شهریور به بهره برداری و ۵ مگابایت برق از راه این نیروگاه تولید خواهد شد. برای اتمام سایر فازهای نیروگاه هم برنامه ریزی های لازم و زمان بندی صورت گرفته است.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سوال بعدی از جانب نماینده لاهیجان در مورد علت فرسودگی در شبکه توزیع برق و مشکلاتی که به دنبال آن در تمام بخش های کشور بوجود آمده است بود. آقای وزیر هم توضیحاتی را عرضه کرده و به وضعیت مالی کشور و تحریم ها در حوزه قطعات و نوسانات قیمت ارز اشاره داشتند و ایشان دستور پیگیری در این عرصه صادر کردند. هر دو نماینده سوال کننده فرصت خواستند تا با بررسی اسناد و توضیحات عرضه شده نظر نهایی خویش را اعلام کنند. در ادامه هم در مورد توسعه فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی بحث های صورت گرفت و در مورد مشکلات بوجود آمده در مورد تاخیر در اجرای پروژه بحث شد قرار بر این شد اعضای کمیسیون انرژی مبحث را دنبال کرده تا هر چه سریعتر فازهای این پالایشگاه به بهره برداری رسیده و تکمیل شود.1399/05/29
21:18:21
5.0 / 5
2103
تگهای خبر: انرژی , برق , پالایشگاه , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز