طرح انتقال آب از خلیج فارس به صنایع یزد و كرمان بزودی به بهره برداری می رسد

طرح انتقال آب از خلیج فارس به صنایع یزد و كرمان بزودی به بهره برداری می رسد معاون آب و آبفای وزیر نیرو از رشد ۳۰۰ درصدی ساخت و راه اندازی واحدهای شیرین سازی آب دریا اطلاع داد و اظهار داشت: تا دو ماه آینده با راه اندازی بزرگترین واحد شیرین سازی آب ایران، استان های كرمان و یزد از نعمت آب شیرین  و تصفیه شده خلیج فارس بهره مند می شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا از وزارت نیرو، قاسم تقی زاده خامسی اظهار نمود: با عنایت به کمبود آب شیرین در دنیا، همه دولت ها از آب شور به روش شیرین سازی استفاده می نمایند که با ساخت دستگاه های جدید هر روز هم هزینه این کار از نظر اقتصادی کاسته می شود.
وی افزود: در کشورهای اطراف ما شامل امارات، عمان و عربستان سعودی بسیاری از این روش استفاده می نمایند اما در کشور اخیرا این کار شروع شده است.
تقی زاده خامسی اظهار داشت: ابتدا با شیرین سازی از راه دستگاه های نمک زدایی کوچک محلی یا حتی منطقه ای بیشتر در حوزه هرمزگان و هرمزگان این کار می شد اما مطالعاتی انجام شده که ۱۷ استان کشور باید از آب دریا برای تأمین مابقی آب مورد نیاز خود استفاده کنند.
وی افزود: تا به امروز مجوز شیرین سازی ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب برای استان ها داده شده و بزرگترین این ها تا دو ماه آینده برای استان کرمان و صنایع سنگین آنجا به نتیجه می رسد تا آب از خلیج فارس به این استان بیاورد.
منبع:

1399/06/09
13:58:56
5.0 / 5
1996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز