ذره بین اوپك روی لیبی

ذره بین اوپك روی لیبی خبرگزاری نفت و گاز: اوپك و متحدانش به دقت به نظاره تلاشهای لیبی برای ازسرگیری تولید نفت نشسته اند و قبل از هر گونه واكنشی باید از پایدار بودن روند تولید این كشور اطمینان حاصل كنند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، لیبی از مشارکت در توافق کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش معاف بوده است. با این وجود ازسرگیری تولید نفت لیبی سایر تولیدکنندگان این گروه را وادار خواهدنمود برای تقویت قیمتها، تولیدشان را به میزان بیشتری کاهش دهند.

قیمتهای نفت روز دوشنبه تحت تاثیر احتمال بازگشت نفت لیبی به بازار که از ژانویه حدودا متوقف شده بود و افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در جهان ریزش شایان توجهی پیدا کرد.

سه منبع مطلع در اوپک اظهار کردند: برای ارزیابی این وضعیت به زمان نیاز است.

یکی از این منابع آگاه به رویترز اظهار داشت: در مرحله فعلی، ما باید مدتی نظاره نماییم اما بازار به عوامل منفی سریعتر واکنش نشان میدهد.

یک نماینده دیگر اوپک اظهار داشت: این سازمان تولید نفت لیبی را با جدیت زیر نظر دارد در صورتیکه منبع سوم اظهار داشت: تولید نفت لیبی مایه نگرانی کمتری در مقایسه با ضعیف شدن باردیگر تقاضا به سبب دور جدید قرنطینه مقابله با شیوع ویروس کرونا است. مسئله اصلی نحوه واکنش دولتها به کووید ۱۹ در چند ماه آینده خواهد بود.

شرکت ملی نفت لیبی روز شنبه وضعیت فورس ماژور بنادر و تاسیسات نفتی که بنظر می رسد از نظر امنیتی مشکلی ندارند را رفع کرد اما اعلام نمود در تاسیساتی که نیروهای مسلح حضور دارند وضعیت فورس ماژور به قوت خود باقی خواهد ماند.

بر اساس گزارش رویترز، دو مهندسی که در الشراره کار می کنند، اعلام کردند بعد از رفع محدود وضعیت فورس ماژور از طرف شرکت ملی نفت لیبی، کارگران میدان نفتی الشراره که بزرگترین میدان نفتی لیبی است، فعالیتشان را ازسرگرفته اند. آمار رفینیتیو آیکان نشان میدهد که یک نفتکش از نوع سوئزمکس در حال حرکت به سمت پایانه الحریقه لیبی است.

منبع:

1399/07/01
15:08:13
5.0 / 5
2244
تگهای خبر: ارزیابی , اوپك , تولید , حریق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز