میریوسفی:

ایران طبق منافع ملی برای برنامه هسته ای اش تصمیم گیری می كند

ایران طبق منافع ملی برای برنامه هسته ای اش تصمیم گیری می كند معاون مطبوعاتی هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل مواضع كشورمان را درباره تصمیم گیری های جدید در زمینه فعالیت هسته ای ایران و انتقام ترور شهید محسن فخری زاده بیان كرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از هفته نامه نیوزویک، علیرضا میریوسفی، معاون مطبوعاتی هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل در گفت و گو با این هفته نامه درباره تدابیر ایران پیرامون برنامه هسته ای اش اظهار داشت: ایران طبق منافع ملی اش برای برنامه هسته ای اش تصمیم گیری می کند. همانطور که می دانید، اقداماتی که بعد از خروج آمریکا از برجام انجام شده اند تدریجی اند و تا زمانی که دیگر اعضای برجام از توافق تخطی می کنند یا به تعهداشان عمل نمی کنند به قوت خود باقی است.

او در این زمینه اظهار داشت: انتقام ترور دکتر فخری زاده در زمان مناسب و در محل و زمانی که ما انتخاب می نماییم مقابل بانیان این اقدام تروریستی صورت خواهد گرفت.
اظهارات میریوسفی درباره برنامه هسته ای ایران به دنبال این مطرح می شود که مجلس ایران به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های گوناگون اقتصادی بر ایران همین طور تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان تحت برجام، اخیرا طرحی را تصویب کرده است که سازمان انرژی اتمی ایران را مکلف به افزایش ۵۰۰ کیلوگرمی ماهانه تولید اورانیوم غنی سازی شده کرده است.
محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس ایران در این زمینه اظهار داشت: در طول چند سال قبل ما تعهدات یک طرفه را در برجام اجرا کردیم اما طرف های غربی به تعهدات خود پایبند نبوده و عمل نکردند. ما بر تعهداتمان پابرجا بوده و غربی ها اقدامی برای اجرای تعهداتشان نکردند. امروز مجلس با این مصوبات جاده یک طرفه را تمام کرد. البته در این مصوبات فرصتی برای غربی ها جهت عمل به تعهدات شان در نظر گرفته شده است.
قالیباف باردیگر اظهار داشت: غربی ها نه فقط به تعهدات خود در برجام عمل نکردند که با خرابکاری در نطنز به صنعت ما لطمه زده و حتی حاضر به محکومیت اقدامات تروریستی در کشورمان نشدند که بتازگی شاهد به شهادت رسیدن شهید فخری زاده بودیم. امیدواریم با این تصمیم قاطع بتوان رفع تحریم کرد. غربی ها هم مطمئن باشند تا زمانی که به تعهدات خود عمل نکنند ما این مسیر را پیش خواهیم برد. هر گاه آنها تعهداتشان را اجرا کردند بر طبق ماده ۷ این طرح موضوع قابل مذاکره است. امیدواریم با رفع تحریم ها سختی را از این مسیر برداشت.
منبع:

1399/09/12
13:28:54
5.0 / 5
1125
تگهای خبر: انرژی , تحریم , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز