توضیح در مورد ویدئو كودكی كه برای آب به چاه می رود

توضیح در مورد ویدئو كودكی كه برای آب به چاه می رود مدتی پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر گردید که در آن کودکی خردسال برای پر کردن ظرف آب با ترس وارد چاه تاریکی می شود، این فیلم واکنش های مختلفی را به دنبال داشت و سرانجام امروز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان درباره آن توضیحاتی را بیان نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، هرچند در سالهای اخیر آب رسانی به روستاها با سرعت بیشتری انجام می شود اما هنوز روستاهایی در کشور وجود دارند که برای تامین حیاتی ترین نیاز خود با مشکلاتی رو برو هستند که این مساله در استان سیستان و بلوچستان هم به چشم میخورد.
سال هاست که سیستان و بلوچستان با مشکلات زیادی برای تامین آب مواجه می باشد، هرچند که برنامه هایی برای آن درنظر گرفته شده اما حل مشکل این استان نیازمند اقدامات بیشتر و جدی تری است. علی رضا قاسمی مدیرعامل آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان در واکنش به ویدییی که بتازگی در فضای مجازی انتشار یافت، با اعلان اینکه تاسیسات روستای "حسین آباد فنوج" خود گردان است، از تامین پمپ و لوله برای رفع اشکال آبی این روستا آگاهی داد و اظهار داشت: این شهرستان در جنوب غرب سیستان و بلوچستان واقع شده و دارای ۱۴۱ روستاست که از این تعداد ۶۹ روستا دارای تاسیسات آب شرب و ۷۶ روستا فاقد تاسیسات بوده که از این تعداد ۳۰ روستا بالای ۲۰ خانوار است.
وی شاخص بهره مندی از آب شرب فنوج را ۸۰ درصد اعلام و اظهار نمود: جمعیت کل روستاهای سطح شهرستان ۳۶ هزار نفر بوده که ۲۹ هزار نفر دارای تأسیسات آبرسانی هستند. روستای به تصویر کشیده شده در کلیپی که اخیرا در فضای مجازی انتشار یافت، روستای حسین آباد مره از دهستان مسکوتان، دارای ۲۳ خانوار است که به صورت خودگردان توسط خود اهالی مدیریت می شود.
طبق اعلام وزارت نیرو، مدیرعامل آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان با اعلان اینکه به سبب عدم استقبال مردم از گرفتن انشعاب، تاسیسات فرسوده و قدیمی این روستا توسط بهداشت محیط اجرا شده است، افزود: طی چند سال اخیر شرکت آب و فاضلاب مبادرت به بهسازی و تجهیز چاه کرده و مخزن ذخیره روستا نیز شست و شو و آب در قالب شیر برداشت توزیع می شده که مدیریت توزیع به صورت خودگردان توسط خود اهالی صورت می گرفت.
بگفته قاسمی اخیرا پمپ چاه آب آشامیدنی سوخته و اهالی محترم باتوجه به خودگردان بودن تأسیسات به شرکت آب و فاضلاب مراجعه نکرده اند که در صورت اعلام به شرکت اساسا برای رفع اشکال اهالی اقدام لازم صورت می گرفت؛ ضمن اینکه قنات از روستا فاصله داشته و برداشت آب از خود چاه صورت می پذیرفت.
وی اشاره کرد: تامین آب آشامیدنی پایدار به روستا در قالب مجتمع آبرسانی لاشار در برنامه اجرائی شرکت قرار دارد و هم اکنون تهیه پمپ و لوله برای روستا در حال پیگیری خرید، حمل و اجرا است.1399/09/22
12:30:04
5.0 / 5
1153
تگهای خبر: خرید , سوخت , مجازی , وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز