دهقانی:

انتقال كارخانجات از كلانشهرها و به روز كردن فناوری آنها به كاهش آلودگی هوا می انجامد

انتقال كارخانجات از كلانشهرها و به روز كردن فناوری آنها به كاهش آلودگی هوا می انجامد خبرگزاری نفت و گاز: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی انتقال کارخانجات و صنایع به مناطق دور از کلانشهرها و بروز کردن فناوری های آنها را در کاهش آلودگی هوا موثر دانست.


الله وردی دهقانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه بخش عمده ای از آلودگی هوا ناشی از آلایندگی صنایع و سوخت خودروهاست، اظهار نمود: خیلی از خودرو های داخلی میزان مصرف سوخت شان بالاست و سوخت آنها هم کامل نمی سوزد، اما متاسفانه اراده ای برای تغییر سیستم سوخت خودرو ها و بطور کلی تغییر از سوخت فسیلی به سمت انرژی های نو و تولید خودرو های هیبریدی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه آلودگی هوا مردم را بطور جدی با مشکل مواجه می کند، اشاره کرد: قسمتی از این آلایندگی هم به کارخانجات و نیروگاه ها باز می گردد که وزارتخانه های نفت و نیرو دراین زمینه نقش دارند و باید تلاش کنند گاز مصرفی صنایع انرژی بر را تامین کنند تا این صنایع ناچار به استفاده از مازوت نشوند.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حقیقت همه حاکمیت در کنترل و مهار آلودگی هوا نقش دارند در همین راستا ما نیازمند یک استراتژی بلندمدت هستیم تا این مساله به صورت سالانه پایش شود و هدف گذاری های لازم صورت گیرد.
دهقانی افزود: مثلا می توان سیاستی را اتخاذ نمود که حداقل در کلانشهرها خودرو های دارای انرژی نو مورد استفاده قرار گیرند. اگر این اقدامات صورت نگیرد وضعیت آلودگی هوا سال به سال بدتر خواهد شد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در مورد آلایندگی صنایع هم یکی از اقدامات مهم انتقال آنها به مناطق دیگر کشور و جاهایی است که آلودگی کمتر است. در حقیقت تمرکززدایی دراین زمینه و همین طور به روز کردن فناوری های صنایع از مهم ترین پارامترهایی است که به کاهش آلودگی هوا کمک خواهدنمود.
منبع:

1399/10/18
00:15:13
0.0 / 5
1150
تگهای خبر: انرژی , تولید , سوخت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز