برگزاری پنجمین نشست شورای حكام مركز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا

برگزاری پنجمین نشست شورای حكام مركز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا خبرگزاری نفت و گاز: پنجمین نشست شورای حکام مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا (اپدیم) 7 بهمن 1399 به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و به صورت مجازی اجرا شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بر طبق اطلاع مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران، سپهبد اختر نواز ساتی، رئیس سازمان ملی مدیریت بحران پاکستان (NDMA) و رئیس شورای حکام مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا (اپدیم) در سخنان افتتاحیه خود اظهار داشت: برای برنامه ها و فعالیت­ های مرکز اپدیم اهمیت زیادی قایل هستیم.
وی بیان کرد که از نظر کشور پاکستان کاهش و مدیریت ریسک بلایا برای دستیابی به توسعه پایدار اساسی است و مولفه مهم سیاست کاهش خطر بلایای در پاکستان بشمار می رود.
سیدحمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه جمهوری اسلامی خرسندی دولت جموری اسلامی ایران را از امضای توافقنامه اداری و مالی میان دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل متحد برای عملیاتی سازی این مرکز اظهار نمود.
وی بر اهمیت همکاری و مشارکت منطقه ای برای دستیابی به اهداف و آرمان­ های اپدیم تاکید کرد.
آرمیدا آلیسجابانا، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و دبیر اجرائی اسکاپ اظهار داشت: دستاوردهای اپدیم از زمان تأسیس و خصوصاً از نشست چهارم شورای حکام بسیار دلگرم کننده است.
وی ادامه داد: اطمینان دارم که تعهد جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مرکز منطقه­ای اسکاپ، در مدیریت اطلاعات و کاهش ریسک بلایا تغییرات مثبت ایجاد می­ کند.
لتیزیا روسانو، مدیر اپدیم، گزارش کارهای این مرکز از نشست چهارم شورای حکام و وضعیت مالی و اداری بعلاوه جزئیات برنامه راهبردی چند ساله مرکز اپدیم برای دوره ۲۰۲۰-۲۰۳۰ و برنامه فعالیت­های ۲۰۲۱-۲۰۲۲ را به شورا ارائه نمود. شورا گزارش­ ها را تأیید و برنامه راهبردی و برنامه فعالیت­های دوساله اپدیم را تصویب کرد.
در نشست امسال شورای حکام مرکز اپدیم، جمهوری اسلامی ایران بعنوان رئیس و ترکیه بعنوان نایب رییس برای دوره جدید و تا نشست بعدی شورا انتخاب شدند.
نمایندگان کشورهای عضو شورای حکام بنگلادش، کامبوج، هند، جمهوری اسلامی ایران، مغولستان، پاکستان و ترکیه بعنوان اعضای اصلی و نمایندگانی از گرجستان، ژاپن، قزاقستان، مالدیو، میانمار، نپال، سنگاپور، سریلانکا و ترکمنستان بعنوان ناظر در این جلسه شرکت کردند.
منبع:

1399/11/13
14:59:02
0.0 / 5
878
تگهای خبر: عملیات , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز