مجری طرح برق رسانی روستایی كشور:

روستاهای ایران همتراز كشورهای توسعه یافته برق دارند

روستاهای ایران همتراز كشورهای توسعه یافته برق دارند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز کرمانشاه مجری طرح برق رسانی روستایی کشور اظهار داشت: الان روستاهای کشور همتراز کشورهای توسعه یافته از نعمت برق برخوردار می باشند.


علی چهل امیرانی امروز(31 فروردین) در آیین افتتاح برق رسانی به ۶۲ روستای کشور در چارچوب پویش هر هفته- الف-ب - ایران که در کرمانشاه برگزار شد، ضمن اشاره به وضعیت خوب کشور از حیث برق رسانی به روستاها، اظهار داشت: بر مبنای آخرین آماری که توسط آژانس بین المللی انرژی در سال 2020 انتشار یافته میانگین دسترسی برق روستایی در دنیا 85 درصد است، درحالی که این آمار در کشور ما به 99.7 درصد رسیده و این یعنی همتراز کشورهای توسعه یافته برق رسانی به روستاها داشته ایم که مایه مباهات است.
چهل امیرانی با اشاره به اینکه بیشتر از 31 درصد شبکه توزیع برق کشور معادل 250 هزار کیلومتر جهت تأمین برق 21 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور اختصاص پیدا کرده، اظهار نمود: الان برق رسانی به ۵۷ هزار و ۷۵۵ روستا در کشور به اتمام رسیده است.
مجری طرح برق رسانی روستایی کشور در ادامه ضمن اشاره به برنامه های وزارت نیرو برای برق رسانی روستایی در سالجاری، اظهار داشت: سال جاری برق رسانی به 250 روستای بالای 10 خانوار و زیر 10 خانوار نزدیک شبکه توزیع برق را در برنامه داریم که با تکمیل برق رسانی به این روستاها کار برق رسانی به روستاهای مجوزدار از منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و... به اتمام خواهد رسید.
چهل امیرانی سپس ضمن اشاره به برنامه ریزی برای تحویل ۲۰ هزار دستگاه مولد برق خورشیدی به عشایر در سالجاری، اظهار داشت: 10 هزار دستگاه آن ظرف یک ماه آتی تحویل عشایر خواهد شد.
وی اشاره ای هم به افتتاح پروژه های برق رسانی به 62 روستای کشور در 16 استان با حضور مجازی وزیر نیرو داشت و اظهار داشت: سرمایه گذاری انجام شده برای برقرسانی به این روستاها 340 میلیارد ریال بوده است.
چهل امیرانی اضافه کرد: با برقرسانی به این روستاها در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، مازندران، قزوین، ایلام کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، یزد وکرمانشاه ۹۳۱ خانوار با جمعیت 3600 نفر از نعمت برق برخوردار شدند.
منبع:

1400/02/01
21:40:38
5.0 / 5
898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز