ماجرای فیلم آلودگی آب آشامیدنی

ماجرای فیلم آلودگی آب آشامیدنی خبرگزاری نفت و گاز: مدیر کل کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: هرچند وقت یکبار در فضای مجازی فیلم هایی با محتوای آلوده بودن آب آشامیدنی منتشر می شود که مورد تایید نبوده و هیچ داده علمی روی آن صحه نمی گذارد، اغلب هم علت انتشار این فیلمها تبلیغ استفاده از دستگاههای تصفیه آب است.


کوشیار اعظم واقفی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در خلال فرایند الکترولیز، آب به عناصر اولیه یعنی اکسیژن و هیدروژن تجزیه شده و اکسیژن ساخته شده با برخی املاح موجود در آب همچون خود آهن تشکیل دهنده الکترود، واکنش داده و اکسیدهای فلزی را تشکیل می دهد که رنگ آن سیاه رنگ بوده و اینطور بنظر می رسد که آب آلوده بوده و دارای لجن است، در صورتی که که این گونه نیست و آب کاملا منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی است.
وی ادامه داد: وقتی املاح آب توسط برخی دستگاههای تصفیه به صورت کامل حذف شود، دیگر آن آب قدرت عبور جریان الکتریسته و انجام فرایند الکترولیز را نداشته و بنابراین هیچ اکسیژنی تشکیل نشده و هیچ اکسید فلزی یا غیر فلزی هم تشکیل نشده است و رنگ آب تغییر نمی کند و افراد مدعی می شوند که آب پاک شده و دیگر آلوده نیست.
مدیر کل کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آب و فاضلاب کشور با اعلان اینکه وجود املاح در آب شرب لزوم داشته و جذب این املاح در بدن همراه با نوشیدن آب برای سلامت انسان ضروری می باشد، اظهار داشت: بنابراین در استانداردی که برای آب های بسته بندی تعریف شده مشخصا ذکر شده است که میزان املاح محلول در آب نباید کمتر از ۱۵۰ میلی گرم در لیتر باشد.
واقفی اظهار نمود: تمامی آب های بطری شده و همینطور آب های معدنی باید دارای املاح ضروری برای بدن باشند بنابراین اگر فرایند الکترولیز برای آنها هم هماهنگونه که در فیلم نشان داده می شود صورت گیرد، نتیجه یکسان بوده و همان رنگ تیره در آب ایجاد می شود.
به قول وی فیلم اخیر و مشابه آن تا کنون چندین مرتبه در شبکه های اجتماعی پخش شده است و اگر شما هم این کار را با هر آبی که دارای املاح باشد انجام دهید همین اتفاق خواهد افتاد مگر این که از آب مقطر استفاده کنید.
منبع:

1400/05/05
12:38:58
5.0 / 5
572
تگهای خبر: استاندارد , پخش , كیفیت , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز