كاخ سفید:

دیپلماسی بهترین راه مواجهه با ایران است

دیپلماسی بهترین راه مواجهه با ایران است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی کاخ سفید اشاره کرد: دولت بایدن همچنان بر این باور است که پیشبرد مسیر دیپلماتیک بهترین راه مواجهه با ایران است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره حمله به یک نفتکش اسرائیلی در نزدیکی عمان و ادعای مقامات صهیونیستی در خصوص دست داشتن ایران در این حادثه اظهار داشت: اسرائیل یک دولت مستقل است و تصمیمات خودرا اتخاذ خواهدنمود.
بنابر گزارش وب سایت کاخ سفید، وی افزود: در عین حال تمرکز واشنگتن روی گفت وگوها برای بازگرداندن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) باقی خواهد ماند.
جن ساکی همین طور در اظهاراتی ضد ایرانی مدعی شد: دیدگاه ما این است که هرگونه تهدید از طرف ایران باوجود یک برنامه هسته ای نامحدود خطرناک تر خواهد بود.
سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد: بطور قطع، بازگشت به توافق هسته ای ما را در موقعیت بهتری برای رسیدگی به این تهدیدات قرار می دهد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، روز پنج شنبه رسانه ها گزارش دادند که یک نفتکش متعلق به رژیم صهیونیستی در نزدیکی عمان هدف حمله ازطریق یک پهپاد قرار گرفت که در اثر آن دو تن از خدمه کشتی، شامل یک بریتانیایی و یک رومانیایی جان خودرا از دست دادند.
مقامات صهیونیستی و همین طور انگلیس و آمریکا در ادعاهایی بی اساس و بدون ارائه هیچ نوع مدرکی ایران را متهم به دست داشتن در این حادثه کرده و می گویند که حمله کار ایران بوده است.
این ادعاهای ساختگی در حالی مطرح می شود که سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری این هفته خود در مورد اتهامات مطرح شده از طرف رژیم صهیونسیتی و آمریکا نسبت به ایران در مورد دست داشتن تهران در حمله به نفت کش اسراییلی و تلاش این رژیم برای مطرح کردن این مساله در شورای امنیت سازمان ملل اظهار داشت: موجودیت رژیم اشغالگر قدس باید دست از این بهتان زدن های واهی بردارد و این دفعه اول نیست که این رژیم اشغالگر چنین اتهاماتی را متوجه کشور ما می کند.
این دیپلمات ارشد ایرانی با اعلان اینکه این رژیم هر جایی که رفته با خود ناامنی، ترور و وحشت برده است اشاره کرد: مسئولیت وضعیت فعلی بر عهده آنانی است که پای رژیم صهیونیستی را به منطقه باز کرده اند.
خطیب زاده با تاکید بر این که اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی در این ارتباط محکوم است، اظهار داشت: آنها باید بدانند با این فرافکنی ها دردی از دردهایشان دوا نمی گردد و هر کس باد بکارد طوفان درو می کند.
وی اشاره کرد: ایران لحظه ای در دفاع از امنیت خود و منافع مردمش تردید نمی کند.

منبع:

1400/05/16
12:07:42
5.0 / 5
211
تگهای خبر: سایت , نفت , نفتكش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز