وزیر نفت پیشنهادی:

فقط برای خدمت به مردم آمده ام

فقط برای خدمت به مردم آمده ام خبرگزاری نفت و گاز: وزیر نفت پیشنهادی دولت سیزدهم اظهار داشت: فقط برای خدمت به مردم آمده ام، اگر برای خدا کار نماییم از هیچ چیز نمی ترسیم. من از جنس خودتان هستم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جواد اوجی، امروز در نشست مشترک با تعدادی از مدیران و کارکنان صنعت نفت ضمن اشاره به پیشینه خود در صنعت نفت از شرکت ملی حفاری تا شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، از شرکت نفت مناطق مرکزی تا شرکت ملی گاز و حضور در بخش خصوصی و پیمانکاری در سالهای اخیر، اظهار داشت: بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه نفت، کارم را روی دکل ۷۸ فتح ملی حفاری و با شست وشوی رزوه های کیسینگ آغاز کردم.
وی ادامه داد: در سال ۱۳۸۸ تحول در امر گازرسانی آغاز شد، دیپلماسی گازی در ارتباط با ترکمنستان، عراق و... دنبال شد. در مدتی که شرکت ملی گاز بودم، قطعی گاز اتفاق نیفتاد و تحول در گازرسانی رخ داد که در سالهای بعد هم این تلاش ها ادامه یافت و امروز شاهد نتایج آن هستیم.
به قول وزیر نفت پیشنهادی دولت سیزدهم، صنعت نفت در توسعه اقتصادی نقش کلیدی دارد و در حوزه امنیتی می تواند بسیار راهگشا باشد. سرمایه اصلی این صنعت، مدیران توانمند و بدنه کارشناسی متعهد و توانمند است و هر که در این شرایط بپذیرد خدمت کند، ایثار کرده است.
اوجی اظهار نمود: امروز در بحث فروش نفت چالش هایی وجود دارد چونکه وضع امروز تحریم ها خاص است. در دوره پیشین تحریم حداقل معافیت تا سطح یک میلیون بشکه وجود داشت اما این دوره، شرایط خاصی حاکم است.
وی با اشاره به اینکه بحث نیروی انسانی در صنعت نفت، امروز اهمیت ویژه ای دارد و امیدواریم مجلس، سران سه قوه و... همراهی کنند تا ارزش کار منابع انسانی صنعت نفت جا بیفتد و این کارکنان نادرست قضاوت نشوند، اظهار داشت: چرا باید شرایط طوری باشد که نیروهای نفت مهاجرت کنند. پشتیبانی از نیروهای صنعت نفت از اولویت های من است.
وزیر نفت پیشنهادی دولت سیزدهم افزود: بطور حتم از نیروهای توانمند، دلسوز، فسادستیز استفاده خواهم کرد. برخی می گفتند اوجی حتما از ستاد اجرایی و... نیرو می آورد. اینقدر صنعت نفت نیروهای خوب دارد که اصلا چنین نیازی وجود دارد.
طبق اهلام وزارت نفت، اوجی با اشاره به اینکه حفظ و نگهداشت تولید و جذب سرمایه گذاری از دیگر اولویت های صنعت نفت می باشد. در صنعت چه در بخش بالادست و چه پایین دست نیازمند سرمایه گذاری هستیم. باید با برنامه ریزی راهکارهایی معقول پیدا شود، اظهار نمود: بحث بهینه سازی مصرف انرژی، بهره مندی حداکثری از ظرفیت میدان های مشترک، تداوم روند بومی سازی تجهیزات، استفاده از دانش روزآمد و شرکتهای دانش بنیان هم به شکل جدی در دستور کار صنعت نفت قرار می گیرد.
ادامه دارد


1400/05/23
21:59:47
5.0 / 5
387
تگهای خبر: انرژی , تحریم , تولید , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز