کاهش قیمت نفت برای ششمین هفته متوالی

کاهش قیمت نفت برای ششمین هفته متوالی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت که روز جمعه ابتدا تحت تأثیر نگرانیهای فزاینده نسبت به افزایش آمار مبتلا شدن به کووید ۱۹ و صدمه دیدن تقاضای جهانی بر اثر شیوع واریانت جدید اُمیکرون صعود کرده بود، معاملات را بدون تغییر به پایان برد و ششمین کاهش هفتگی متوالی را به ثبت رساند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، قیمت های نفت در ابتدای معاملات روز جمعه در واکنش به وعده اوپک پلاس برای بازنگری سیاست تولید خود در صورت گسترش قرنطینه های کرونایی و صدمه دیدن تقاضا برای نفت، بیشتر از دو دلار در هر بشکه صعود کرده بودند.

بهای معاملات نفت برنت با ۲۱ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، در ۶۹ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۴ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش، در ۶۶ دلار و ۲۶ سنت در هر بشکه بسته شد.

هر دو شاخص برای اولین بار از نوامبر سال ۲۰۱۸ برای ششمین هفته متوالی کاهش پیدا کردند و از نظر فنی، برای اولین بار از سپتامبر سال ۲۰۲۰ برای ششمین روز متوالی در وضعیت پیش فروش قرار گرفتند.

باب یاوگر، مدیر معاملات انرژی در شرکت میزوهو در نیویورک، افزایش آمار مبتلا شدن به کووید ۱۹، گزارش اشتغال مأیوس کننده آمریکا و پایبندی اوپک پلاس به سیاست افزایش تدریجی تولید در ژانویه را از عوامل عقبگرد چشم گیر قیمتهای انرژی برشمرد.

وزیران اوپک پلاس در نشست روز پنج شنبه با تصویب افزایش تولید ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ژانویه، بازار را غافلگیر کردند. با این وجود تولیدکنندگان اعلام نمودند اگر تقاضا از تدابیر مقابله با شیوع کرونا صدمه ببینند، در سیاست تولید خود بازنگری خواهند کرد. وزیران اوپک پلاس اعلام نمودند اگر لزوم داشته باشند قبل از تاریخ چهارم ژانویه که زمان نشست بعدی این گروه است، تشکیل جلسه خواهند داد.

بازارهای نفت کل هفته تحت تأثیر شناسایی واریانت اُمیکرون ملتهب بودند و گمانه زنی هایی وجود داشت که وضع قرنطینه های جدید، به تقاضا برای سوخت لطمه زده و سبب می شود اوپک پلاس افزایش تولید را متوقف نماید.

سازمان جهانی بهداشت از کشورها خواست مردم خویش را برای مقابله با شیوع کرونا واکسینه کنند و اعلام نمود محدودیتهای سفر پاسخ کافی نیست.

در آمریکا نبراسکا ششمین ایالتی بود که شناسایی شش مورد مبتلا شدن به اُمیکرون را که بسیار مسری اعلام شده است، گزارش کرد.

شاخصهای وال استریت که در ابتدا در سطح بالاتری گشوده شده بودند، بعد از انتشار آمار ضعیف تر از حد مطلوب اشتغال ماهانه آمریکا و ابهامات نسبت به وضعیت واریانت اُمیکرون و مسیر تحکیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا، روند صعودی خویش را معکوس کردند.

گزارش اشتغال آمریکا نشان داد اشتغالزایی در نوامبر در بحبوحه کاهش مشاغل در خرده فروشی ها، به شکل قابل توجهی آهسته شده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز جمعه گزارش کرد شرکتهای حفاری آمریکایی هفته گذشته شمار دکلهای حفاری نفت را بدون تغییر حفظ کردند. شمار دکلهای حفاری نفت در پنج هفته قبل از آن مرتبا افزایش داشت و به بالاترین سطج از آوریل سال ۲۰۲۰ رسید.

منبع:

1400/09/13
16:55:13
5.0 / 5
363
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز