گلدمن ساكس پیش بینی كرد

صعود نفت به 100 دلار تا دو سال آینده

صعود نفت به 100 دلار تا دو سال آینده خبرگزاری نفت و گاز: گلدمن ساکس پیش بینی نمود نفت خام در سال 2023 به 100 دلار صعود خواهدنمود برای اینکه رشد تقاضا از عرضه فراتر می رود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دامین کوروالین، مدیر تحقیقات انرژی در بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس اظهار نمود: عرضه ناکافی در مقابل تقاضای قوی وجود دارد. قیمتهای نفت باید بالاتر بروند تا به هزینه بالاتر سرمایه برای تامین مالی پروژه ها چیره شوند.

با این حال پیش بینی اخیر گلدمن ساکس برای قیمت نفت برنت، ۸۵ دلار در هر بشکه در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ است. ریسکهای صعودی برای قیمت سه رقمی شامل تورم مبنا برای شرکتهای حفاری و کمبود احتمالی عرضه هستند. کاهش دسترسی به تامین مالی برای پروژه های جدید نفت و گاز همچنان یک ریسک به حساب می آید برای اینکه وام دهندگان به صنایع و پروژه هایی متمرکز شده اند که همسو با عوامل محیط زیستی، اجتماعی و حاکمیت (ESG) هستند.

به گفته مفسرین گلدمن، افت اخیر قیمتهای نفت که ناشی از نگرانیها نسبت به شیوع واریانت جدید اُمیکرون بوده، بیش از اندازه بوده و این کاهش قیمت معادل از دست رفتن پنج میلیون بشکه در روز تقاضا برای نفت در سه ماه آتی است. در این بین، تقاضا برای محصولات در رابطه با نفت از سوختها گرفته تا پلاستیک، بهبود قوی پیدا می کند. مصرف هم احیانا در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ رکورد می شکند برای اینکه هزینه دولتی روی احیای اقتصادی و گذار انرژی همچنان از تقاضا حمایت خواهدنمود.

گلدمن دومین بانک سرمایه گذاری است که ماه جاری دیدگاه خوش بینانه ای به نفت با وجود افت اخیر قیمت ابراز می کند. پیش تر بانک جی پی مورگان نگرانیها پیرامون اُمیکرون را نادیده گرفت و اعلام نمود سال ۲۰۲۲ اختتام پاندمی خواهد بود و پیش بینی نمود قیمت هر بشکه نفت سال میلادی آینده به ۱۲۵ دلار و در سال ۲۰۲۳ به ۱۵۰ دلار صعود خواهدنمود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این بانک سرمایه گذاری به ظرفیت محدود مازاد تولید اوپک اشاره نمود که به نوبه خود، افزایش تولید برای واکنش به تقاضای قویتر را محدود می کند. استراتژیستهای بانک جی پی مورگان در گزارشی نوشتند: سال آینده می تواند زمینه را برای فضای اقتصادی پرجنب و جوش پی ریزی کند و کووید از یک پاندمی به یک بیماری محلی تبدیل گردد. بگفته استراتژیستهای این بانک سرمایه گذاری آمریکایی، در بحبوحه شرایط کاملا مطلوب بازار کار و ظرفیت استقراض بیشتر، مصرف در سال های آینده احیانا قوی خواهد بود.

منبع:

1400/09/27
11:58:44
5.0 / 5
319
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز