در جلسه هیات دولت

بخشنامه اجرائی قانون پشتیبانی از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی به تصویب رسید

بخشنامه اجرائی قانون پشتیبانی از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی به تصویب رسید هیات دولت بخشنامه اجرائی قانون پشتیبانی از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی را تصویب کرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در جلسه بامداد روز چهارشنبه هیات وزیران به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی، با رویکرد ایجاد قابلیت تغییر مجوز طرح های پالایشی به طرح های پتروپالایشگاهی، پیشنهاد وزارت نفت در خصوص الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) بخشنامه اجرائی قانون پشتیبانی از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی را که قبل از این نیز مورد بازبینی قرار گرفته بود، به تصویب رسید.
در این نشست هیات وزیران مصوب کرد شرکت های مجری طرح های پالایشی دارای مجوز قانون، بعد از احراز توانمندی مالی و تأیید طرح توسعه و تکمیل زنجیره ارزش توسط وزارت نفت، بعنوان شرکت مجری طرح تکمیل زنجیره ارزش محسوب گردیده و وزارت نفت مجاز است نسبت به اصلاح مجوز صادره قبلی آنها اقدام نماید.

صدور مجوز برای ورود، ترخیص و شماره گذاری سه دستگاه آمبولانس اهدایی به برخی از بیمارستان های شهرستان آمل
هیات وزیران بمنظور تامین آمبولانس های مورد نیاز بیمارستان های امام رضا(ع)، امام خمینی(ره) و هفده شهریور واقع در شهرستان آمل، با صدور مجوز ورود، ترخیص و شماره گذاری سه دستگاه آمبولانس اهدایی به بیمارستان های مذکور با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عدم پرداخت سود تجاری موافقت نمود.
دولت همین طور مسئولیت صدور مجوز ورود، ترخیص و شماره گذاری تمامی خودرو های خاص اهدایی را به وزارت صنعت، معدن و تجارت تفویض کرد. خودرو های خاص اهدایی عبارتند از کلیه خودرو های غیر سواری شخصی خاصی که از جانب دولت ها، اشخاص، نهادها و مؤسسات خارجی بصورت رایگان به دولت، شهرداری ها، دانشگاه ها، مدارس، مؤسسات آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی، شرکت های صنعتی و معدنی، مؤسسات خیریه و عام المنفعه، حوزه های علمیه و بقاع متبرکه اهدا شده و غیرقابل فروش و انتقال به غیر می باشند.

موافقت با افزایش سرمایه شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور
با تصویب هیات وزیران، اساسنامه شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اصلاح و سرمایه این شرکت افزوده شد.
بر این اساس، سرمایه شرکت مذکور به مبلغ ۳۷۶۳ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ۴۰۰ هزار ریال رسید که به ۳۷۶ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۴۰ سهم ۱۰ هزار ریالی با نام و غیر قابل انتقال تقسیم می شود. لازم به ذکر است کلیه سهام مذکور متعلق به دولت بوده و افزایش سرمایه یاد شده از محل تجدید ارزیابی دارایی ها ثابت مشهود (طبقه زمین) تامین شده است.1401/01/18
12:34:07
5.0 / 5
857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز